“Infobalt” pristatys Lietuvą Kanadoje ir JAV

2010 04 30 Šaltinis: Asociacija Infobalt

Informacijos šaltinis: Asociacija “Infobalt”

Siekdama pristatyti Lietuvos IT verslą ir šalies pasiekimus šioje srityje, užmegzti bendradarbiavimą, “INFOBALT” asociacijos delegacija pirmadienį pradės vizitą Kanadoje ir Jungtinėse Valstijose.

Kartu su asociacijos delegacija konferencijose ir pristatymuose dalyvaus ir šalies Vyriausybės atstovai – užsienio reikalų, ūkio ministrai Audronius Ažubalis ir Dainius Kreivys, Premjeras Andrius Kubilius.

“Tai – pirmasis oficialus asociacijos vizitas į Kanadą. JAV lankysimės antrą kartą, tačiau šįkart vizito mastai bus gerokai didesni – dalyvausime JAV ir Baltijos šalių forumuose Vašingtone ir Silicio slėnyje. Beje, pernykščio mūsų narių apsilankymo JAV metu pavyko pasiekti, kad šių forumų tema šiais metais būtų aukštosios, informacinės technologijos”, – teigė “INFOBALT” vykdantysis direktorius Edmundas Žvirblis.

Anot jo, Lietuva Šiaurės Amerikos IT rinkos atstovams įdomi kaip tramplinas į Rytus ir kaip šalis, kurios įgyvendinti bankiniai, e. valdžios sprendimai, tokie kaip elektroninis pajamų deklaravimas, yra labiau pažengę nei pas juos pačius.

“Mezgasi kalbos apie bendras įmones plėsti veiklai Rusijoje, Kazachstane, net Skandinavijoje, – pasakojo E. Žvirblis. – Be to, kanadiečiai ir amerikiečiai patys aktyviai padėjo pasiruošti, kad mūsų pristatymai būtų kuo patrauklesni jų verslo atstovams”.

“INFOBALT” pristatys Lietuvą kaip šalį, turinčią specialistų, bendrovių, kurios pasižymi kūrybiškumu, gali pasiūlyti pridėtinę vertę kurdamos informacines sistemas, IT sprendimus. Bus akcentuojama “Barclays”, CSC, “No Magic”, “Strategic Staffing Solutions”, “Moog Medical Devices” veikla Lietuvoje. Šių kompanijų atstovai yra pakviesti renginiuose pristatyti savo sėkmės istorijas mūsų šalyje.

Forumuose bei konferencijose dalyvaus “CID Baltic”, “GetJar Baltic”, “Baltijos informacinės sistemos”, ERP, “Critical Security”, “Inta”, “Affecto Lietuva”, “Etronika” bei kitos Lietuvos IT įmonės.

Apie asociaciją “INFOBALT”

Asociacija “INFOBALT” atstovauja nacionaliniam IRT sektoriui, vienijančiam 110 Lietuvos informacinių technologijų, elektronikos ir telekomunikacijų bendrovių bei mokslo institucijų. Pagrindinis asociacijos “INFOBALT” uždavinys – sukurti geriausias prielaidas IRT pramonės augimui, kuris būtų naudingas Lietuvos žmonėms, viešajam sektoriui bei verslui. Asociacija aktyviai dalyvauja, sprendžiant strateginius sektoriaus plėtros klausimus, užsiima ES struktūrinės paramos projektų rengimu ir įgyvendinimu, eksporto bei inovacijų skatinimu. “INFOBALT” tiesiogiai bendradarbiauja su Europos, JAV ir kitų valstybių nacionalinių IRT sektorių organizacijomis.

Šiuo metu Lietuvoje dirba maždaug 30.000 informacinių ir ryšių technologijų specialistų. 2008 m. IRT sektoriaus indėlis į Lietuvos BVP sudarė daugiau kaip 10 mlrd. litų.

Atgal į sąrašą
Į viršų