“Infobalt 2008”: Informacinės technologijos visada orientuojasi į žmogų

2008 11 19 Šaltinis: INFOBALT

Informacijos šaltinis: Asociacija “Infobalt”

Lapkričio 17-18 d. “Reval Hotel Lietuva” vyko 15-oji tradicinė paroda “INFOBALT 2008”, kuri sutraukė būrį naujausiomis technologijomis besidominčių lankytojų. Kartu vykusioje konferencijoje “Informacinė visuomenė 2008: e.Verslo, inovacijų ir eksporto skatinimas” dalyvavo daugiau nei 800 IT profesionalų.

Parodos metu taip pat vyko “Geriausio lietuviško IRT produkto” rinkimai, kuriuose prizus pelnė trys Lietuvoje sukurti IRT produktai.

Didelio lankytojų susidomėjimo sulaukė antrąja dieną vykęs seminaras, skirtas biometrinėms informacinėms technologijoms. Jos šiuo metu plačiausiai pritaikomas kriminalistikoje, tačiau skverbiasi ir į privatųjį verslą. Lietuvos Teismo Ekspertizęs Centro Fonoskopinių skyriaus vedėjas Bernardas Šalna pristatė savo sukurtą balso biometrijos programą, skirtą asmens identifikacijai pagal balsą. Sistemą šiuo metu naudoja 7 Europos Sąjungos šalių kriminalistai.

“Programinę įrangą kūriau septynerius metus ir ją toliau tobulinu. Kol kas balso atpažinimo sistemos pritaikomos kriminalistiniams tyrimams, kaip, pavyzdžiui, Lietuvoje siautėjantiems telefoniniams sukčiams atpažinti. Tačiau jau greitai jos ištobulės tiek, kad bus galima sėkmingai naudoti mobiliojoje bankininkystėje bei internetinėje prekyboje”, – pažymėjo B.Šalna.

Seminare apie superkompiuterius UAB “B.G.M.” demonstravo skaičiavimo tinklų projektus, kuriuos įvairiems tyrimams šiuo metu taiko Lietuvos mokslininkai. “Mūsų kuriami superkompiuteriai leidžia Lietuvos fizikams, chemikams ir kitiems specialistams dalyvauti sudėtingų matematinių skaičiavimų reikalaujančiuose projektuose ir juos sėkmingai įgyvendinti”, – džiaugėsi UAB “B.G.M” direktorius Arūnas Birmontas.

“Nauji verslo valdymo įrankiai” pristatė galimybes optimizuoti verslą mobiliųjų įrenginių bei internetinių paslaugų pagalba.

“Džiaugiamės, kad “Infobalt 2008” renginiai šiemet pritraukė ne tik geriausius šalies IT profesionalus, bet ir daug akademinio jaunimo, kurių idėjos ir darbai jau artimiausiais metais įtakos IT sektoriaus plėtrą Lietuvoje. Informacinės technologijos – tai bene vienintelė verslo sritis, kuri pirmiausia orientuojasi į žmogų, siekiant pagerinti jo gyvenimo kokybę. Lietuvos įmonėms dalyvauti “Infobalt” konferencijoje ir parodoje yra naudinga”, – teigė asociacijos “Infobalt” vykdomasis direktorius Edmundas Žvirblis.

Apie asociaciją “INFOBALT”:

Asociacija “INFOBALT” atstovauja nacionalinį IRT sektorių, vienija 120 Lietuvos IRT sektoriaus įmones bei organizacijas. Aktyviai dalyvauja sprendžiant strateginius sektoriaus plėtros klausimus ir įtakoja sektoriaus plėtros raidą. Tiesiogiai bendradarbiauja su Europos ir kitų valstybių iš viso nacionalinių IRT sektorių atstovais.

Atgal į sąrašą
Į viršų