Įmonės buhalterija keliauja į internetą

2009 02 19 Šaltinis: UAB „Prototechnika“

Informacijos šaltinis: UAB „Prototechnika“

Lietuvos įmonių buhalterija greitai keliaus į internetą. Tokią žinią paskelbė apskaitos ir verslo valdymo programų kūrimo UAB „Prototechnika“. Bendrovės specialistai jau baigia šlifuoti naują interneto tinkle veiksiančią apskaitos programą „Net–Account“. Ja besinaudojančios įmonės visus reikiamus duomenis apskaitos kompanijoms galės pristatyti ir atsiimti internetu. Tikima, kad taip Lietuvoje šaknis įleis daugelyje užsienio valstybių veikiantis internetinis apskaitos modelis.

Nors „Prototechnikos“ kuriama „Net–Account“ vartotojų dar nepasiekė, rinkos dalyviai jau pradėjo domėtis apskaitos galimybėmis internete. Pasak Kęstučio Skukausko, „Prototechnikos“ direktoriaus plėtrai, „Net–Account“ vartotojus labiausiai domina dėl atsiveriančių galimybių.

„Apskaitos sistema internete leidžia duomenis suvesti ar įkelti tik vieną kartą, t.y. nereikia kelis kartus ranka įvedinėti tų pačių skaičiukų, vartyti šūsnis popierių ar važiuoti bent kartą per mėnesį pas klientą. Sumažėja klaidų tikimybė, o darbas atliekamas nepalyginamai operatyviau. „Net–Account“ besinaudojančios bendrovės dokumentus, pažymas, faktūras ar ataskaitas galės tiesiogiai spausdinti iš bet kur, kur tik yra interneto prieiga“, – pasakoja p. Skukauskas.

Anot „Prototechnikos“ vadovo, dar vienas itin svarbus „Net–Account“ bruožas – užtikrinamas saugumas. Naujoji sistema veikia panašiai kaip anksčiau „Prototechnikos“ sukurta ir Lietuvos įmonių naudojama buhalterinės apskaitos programa „Euro Skaita“, tik dokumentai į „Net–Account“ keliami per interneto prieigą.

„Net–Account“ sistemai pamatus paklojo mūsų kuriamos „Skaitos“ šeimos programos. Todėl projektas pareikalavo daug mažiau „Prototechnikos“ specialistų laiko. Jeigu būtų tekę kurti viską nuo nulio, rezultato lauktume kelis kartus ilgiau“, – sako p. Skukauskas.

Saulius Lapšinskas, Lietuvos auditorių rūmų prezidentas, pasakoja, kad įmonių duomenis buhalteriams internetu perduodančios programos Lietuvoje senai reikėjo.

„Užsienyje panašios sistemos jau seniai yra įvertintos ir jomis noriai naudojamasi. Vertinant verslo požiūrį į operatyvumą ir veiklos efektyvumo didinimą, tikėtina, kad panašus modelis greitai prigis ir Lietuvoje“, – tiki Auditorių rūmų prezidentas.

Jis prognozuoja, kad pasirodžius apskaitos programai internete, galime tikėtis ir akivaizdžių rinkos pokyčių: „Šiandien įvairaus dydžio apskaitos kompanijų yra nemažai, todėl internetinės buhalterijos paslaugos tik padidintų jas teikiančių kompanijų konkurencinį pranašumą. Žinoma, kaip naujoji programa paveiks apskaitos įmonių veiklą, priklausys nuo šios programos kainos – ar ją galės įpirkti ir mažieji, ir didžiosios apskaitos kompanijos.“

„Net–Account“ sukūrusios „Prototechnikos“ vadovai tikina, kad programos kaina bus „įkandama“ daugeliui apskaitos bendrovių. Išbandyti programą bus galima po kelių savaičių užsukus į tinklalapį http://www.prototechnika.lt/.

„Net–Account“ programą kartu su „Prototechnika“ kūrė Šiaulių universiteto mokslininkai ir Estijos kompanija „UVS Eesti“, kuri programą testuos savo šalies rinkoje.

„Net–Account“ buvo sukurta vykdant programos „Eureka“ tarptautinį projektą „E! 3885 NET-ACCOUNT „Nuotolinių darbo vietų tinklinė apskaitos ir audito platforma“ (Remote Network Accounting Platform). Šio projekto įgyvendinimą finansiškai parėmė Tarptautinių mokslo ir technologijų plėtros programų agentūra (TMTPPA) ir Ūkio ministerija. „Eureka“ – tai Europos valstybių iniciatyva, kuri remia rinkai orientuotą mokslinių tyrimų ir technologijų plėtrą visose šiuolaikinėse technologijų srityse. Lietuvoje programą koordinuoja TMTPPA. Projektai finansuojami valstybių narių ir pačių projektų dalyvių lėšomis. Daugiau apie programą: http://www.eureka.be/ arba http://www.tpa.lt/.

Daugiau informacijos:

Kęstutis Skukauskas, UAB „Prototechnika“ direktorius plėtrai,

tel. (85) 2139111, +370 687 12262,

e. paštas: kestutiss@prototechnika.lt,

tinklalapis: www.prototechnika.lt/

Atgal į sąrašą
Į viršų