Įkurtas pirmasis Lietuvoje energetikos ir infrastruktūros investicinis fondas

2016 01 06 Šaltinis: Elektronika.lt

Investicijų valdymo įmonė „Lords LB Asset Management“ įsteigė pirmąjį Lietuvoje investicinį fondą, skirtą investuoti į energetikos ir infrastruktūros projektus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Per trejus metus siekiama suformuoti 200 mln. eurų dydžio Baltijos energetikos ir infrastruktūros fondą (BEIF), kurio investicinius vienetus platinti profesionaliems investuotojams sutikimą davė Lietuvos bankas.
„Ilgainiui mažėjant Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimo intensyvumui, infrastruktūros ir energetikos projektų vystytojams reikės alternatyvių finansavimo šaltinių. Tuo tarpu į ilgalaikius tikslus orientuoti investuotojai domisi tokio tipo projektais. Baltijos energetikos ir infrastruktūros fondą įsteigėme tam, kad sujungtume abi šias šalis ir kurtume joms vertę. Be to, Fondo steigimas prisideda prie Europos Komisijos siekio suteikti postūmį privataus sektoriaus investicijoms infrastruktūros srityje“, – sako BEIF Tarybos pirmininkas Tore I. Sandvold.
Prioritetinės BEIF investicijų sritys – Baltijos valstybių transporto ir energetikos sektoriai, ypač atsinaujinančios energetikos bei energetinio efektyvumo projektai. „Baltijos šalių ekonomikos yra stabilios, viešoji skola ir biudžeto deficitas nėra dideli, BVP augimas yra didesnis nei daugelyje kitų Europos Sąjungos valstybių. Šios šalys siekia diversifikuoti energetikos sektorių, privačių investicijų į infrastruktūros projektus beveik nėra – tokioje aplinkoje matome dideles galimybes sėkmingai Fondo veiklai. Globalūs investuotojai jau atranda Baltijos valstybes savo investicijų žemėlapyje, tačiau dėl rinkos specifikos vis dar negali įžengti į infrastruktūros projektų finansavimo sritį. Pažįstant lokalią rinką ir turint didelę investicinę patirtį, BEIF sujungs vietos, regiono ir institucinius investuotojus su projektų vystytojais“, – teigia T. I. Sandvold.
BEIF yra investicinis fondas, skirtas instituciniams ir profesionaliems investuotojams. Fondo strategija – investuoti į stabilios grąžos ilgalaikius projektus, pavyzdžiui atsinaujinančios energetikos ar viešosios ir privačios partnerystės srityse. Fondo veiklos trukmė – 15 metų su galimybe veiklą pratęsti dar penkeriems metams. Tikimasi, kad į pirmuosius projektus Fondas investuos antrame 2016 m. ketvirtyje.
UAB „Lords LB Asset Management“ nuo 2008 m. paslaugas teikia instituciniams ir privatiems investuotojams. Bendrovė valdo septynis nekilnojamo turto ir du privataus kapitalo investicinius fondus, kurių bendra valdomo turto vertė siekia daugiau nei 233 mln. eurų. „Lords LB Asset Management“ veikla yra licencijuojama ir prižiūrima Lietuvos banko, audituojama „PwC“ ir „KPMG“. Bendrovės fondų depozitoriumai yra SEB ir „Swedbank“ bankai. „Lords LB Asset Management” akcininkai yra trys asmenys ir jų valdomos įmonės: 47 proc. akcijų priklauso Mindaugui Marcinkevičiui, 44 proc. – Andriui Stonkui ir 9 proc. – Antanui Vainauskui.

Informacijos šaltinis: http://www.elektronika.lt

Atgal į sąrašą
Į viršų