IBM testas širdies ligas diagnozuos per kelias sekundes

2009 12 02 Šaltinis: IBM

Informacijos šaltinis: UAB “IBM Lietuva”
 

Informacinių technologijų korporacija IBM pristatė naujos kartos mikroschemą, padėsiančią greitai ir lengvai diagnozuoti dažniausią mirties priežastį pasaulyje – širdies ir kraujagyslių ligas. IBM Ciuricho laboratorijose sukurtas testas aprašomas žymaus mokslo žurnalo “Lab on a Chip” gruodžio numeryje.

Silicio mikroschemos pagrindu gaminamas testas, panašus į popierinį rankšluostį, sugers mikroskopinį paciento kraujo lašą ir leis gydytojams per kelias sekundes nustatyti ligą ir nedelsiant imtis gydymo.

Ekspertų nuomone, šis išradimas gali išsaugoti milijonus gyvybių visame pasaulyje, nes medikų pastangų gydyti širdies ligas sėkmę dažnai lemia valandos ir minutės.

Naująjį IBM testą sudaro sudėtingas mikroskopinių ertmių tinklas. Į jį patekęs paciento mėginys reaguoja su įvairių ligų indikatoriais, todėl kompleksiškai nustatomi ir kiti ligonio negalavimai. Sudėtinga audinių technologija IBM mokslininkų buvo vystoma dešimtmečiais – tai leidžia sukauptą patirtį pritaikyti ir labai atsakingoje medicinos srityje.

“Medicinos mokslo pažanga suteikia galimybes dirbti efektyviai, patiriant mažiau išlaidų, tačiau visų pirma ji svarbi dėl išgelbėtų gyvybių”, – teigia “IBM Lietuva” vadovas Irmantas Kandratavičius. Pasak jo, skubi ir patikima diagnozė lemia ir efektyvesnį gydymą. Paprastos naudoti, tačiau mokslo išradimais paremtos priemonės yra ateities medicinos pranašas…

IBM išradimas veikia panašiai kaip nėštumo testas, todėl gydytojai ir pacientai galės įsitikinti jo patogiu naudojimu. Be to, testo mėginiui užtenka itin mažo paciento kraujo kiekio – 50 kartų mažiau už žmogaus ašarą.

Daugiau informacijos apie IBM – www.ibm.com ir www.ibm.com/lt/.

Atgal į sąrašą
Į viršų