IBM pusmečio rezultatų krizė nepaveikė

2008 07 23

Informacijos šaltinis: UAB “IBM Lietuva”

IBM pajamos per pirmąjį šių metų pusmetį išaugo 28 procentais – 1,98 JAV dolerių kiekvienai akcijai. Tai viršijo rinkos analitikų prognozes, kad akcijų vertė išaugs 1,81 doleriu.

Grynasis kompanijos pelnas 2008 m. antrą ketvirtį, palyginus su tuo pačiu 2007 m. laikotarpiu, išaugo 13 procentų ir siekia 26,8 mln. JAV dolerių.

IBM teigia, kad tokių stebinančių rezultatų pavyko pasiekti dėl novatoriško kompanijos verslo modelio, pasirinkto prieš 5 metus. Kompanijos koncepcija ima atsipirkti jau dabar, net ir sudėtingomis ekonominėmis sąlygomis visame pasaulyje.

Analitikų nuomone, IBM šių dienų informacinių technologijų rinkai gali pasiūlyti visiškai kitokius sprendimus nei prieš 5 metus. Projektai, kuriuos pastaruoju metu vykdo korporacija, yra įmanomi tik dėl pačios IBM investicijų į inovacijų kūrimą – ar tai būtų transporto spūsčių reguliavimas Stokholme, ar priemonės oro užterštumui mažinti Londone, ar sparčiai populiarėjantis į paslaugas orientuotos architektūros (SOA) diegimas.

„Nors šio pusmečio rezultatai yra išties įspūdingi, kompanijos pasiekimus puikiai atspindi ir ambicingų IBM projektų sėkmė, – sako „IBM Lietuva“ vadovas Rimantas Vaitkus. – Per pastaruosius 5 metus netrūko įdomių novatoriškų projektų, kurių nauda įsitikino net didžiausi skeptikai“.

Nuo 2003 m. IBM įsigijo daugiau nei 60 programinės įrangos kūrimo ir IT paslaugų kompanijų, sukūrė kelis greičiausius pasaulyje superkompiuterius, atvėrė naujas internetinės kompiuterijos galimybes, ėmė aktyviai taikyti mokslo laimėjimus aktualiausioms visos žmonijos reikmėms.

IBM savo verslą vysto 170 šalių. Pastebima, kad vis didesnę pelno dalį sudaro pasiekimai naujose rinkose – per pirmąjį 2008 m. pusmetį jie siekė 21 proc.

Atgal į sąrašą
Į viršų