i.MAS testinė aplinka veikia stabiliai – šalies įmonės išbando sistemos funkcijas

2016 09 21 Šaltinis: Elektronika.lt

Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, jog šiandien Išmaniosios mokesčių administravimo sistemos i.MAS aplinka toliau testuojama ir veikia stabiliai, šalies įmonių atstovai gali sklandžiai išbandyti i.MAS portalo bei elektroninio PVM sąskaitų faktūrų (i.SAF) ir elektroninių važtaraščių (i.VAZ) posistemių funkcionalumus.

VMI ir partnerių (posistemių kūrėjų) komandos atidžiai stebi ir vertina testavimo eigą ir procesus bei operatyviai reaguoja į mokesčių mokėtojų mokėtojų fiksuotas klaidas, pateiktus siūlymus. Turimais statistiniais duomenimis, nuo vakar testavimo pradžios sistemą išbandė apie 10 tūkst. vartotojų.

„Pastebime, kad šiandien vartotojai prisijungia prie testinio i.MAS portalo ir praktiškai išbando elektroninį PVM sąskaitų faktūrų bei elektroninių važtaraščių posistemius, teikdami duomenis į juos bei naudodamiesi kitomis realizuotomis funkcijomis. Kartu norime padėkoti mokesčių mokėtojams už VMI siunčiamus el. pranešimus apie testinėje aplinkoje pastebėtas klaidas ar kylančius nesklandumus, gauname tikrai racionalių pasiūlymų. i.MAS testuotojų pateikta informacija vertinama nedelsiant, o VMI ir posistemių kūrėjų IT specialistų komandos operatyviai šalina identifikuotus trūkumus. Ir toliau dirbsime, kad tiek savaitgalį, tiek kitą savaitę i.MAS aplinkos testavimo darbus vykdantys mokesčių mokėtojai galėtų visapusiškai išbandyti sistemą. Esame dėkingi visiems mokesčių mokėtojams, kurie, nepaisant vakarykščių sistemos trikių, nepasidavė emocijoms ir nenuleido rankų ir toliau aktyviai padeda VMI testuojant ir tobulinant i.MAS sistemą“, – sako I.SAF ir i.VAZ posistemių sukūrimo projekto vadovė Virginija Ginevičienė, pabrėždama, kad testavimas būtent ir skirtas klaidų ir neatitikimų nustatymui bei taisymui.

VMI atkreipia dėmesį, kad daugiausiai testinėje aplinkoje identifikuotų klaidų yra susijusios galimybe naudotis kai kuriomis posistemių funkcijomis (el. pranešimas „Prieiga negalima“) ir su atstovavimo mokesčių mokėtojams funkcionalumu. VMI jau išsprendė kritines problemas, susijusias su prieigų prie i.SAF ir i.VAZ teisėmis, taip pat klaidas, kai rodomi negaliojantys atstovimai mokesčių mokėtojams. Šiuo metu taisomos klaidos dėl atstovavimų dubliavimo, puslapiavimo, šalių klasifikatoriaus reikšmių rikiavimo, naujai kuriamos sąskaitos užpildymo formos laukelių. Šeštadienį ir sekmadienį posistemių kūrėjai papildomai testuos sistemos greitaveikos ir automatinio duomenų teikimo į i.SAF ir i.VAZ posistemius procesus. Atlikta analizė irgi padės rasti nepatogumų mokesčių mokėtojams sukeliančias klaidas bei jas pašalinti.

„Testavimo etape svarbiausia susipažinti su i.MAS aplinka, išmėginti jos funkcijas, įvertinti sistemų integracijos aspektus bei išsiaiškinti, ką sistemoje dar reikia tobulinti. Vakarykštės dienos duomenys rodo, jog daugiausiai prisijungimų prie i.MAS portalo, i.SAF ir i.VAZ posistemių sulaukta 14–16 val., matyti, kad vyko prisijungimai ir ne darbo metu. Šiandien srautas pasiskirsto tolygiau. Taigi, jaučiame verslo atstovų norą išbandyti testuojamą sistemą ir vertiname jų pareigingumą“, – už bendradarbiavimą dėkoja V. Ginevičienė.

VMI, suprasdama, kad mokesčių mokėtojai turi nedaug laiko pasiruošti būsimiems pokyčiams, jau dabar akcentuoja, kad po spalio 1 d. neskirs jokių baudų ar kitų sankcijų dėl netyčinių klaidų ar vėlavimo.

Atgal į sąrašą
Į viršų