„Hnit-Baltic“ ir „Vilniaus planas“ Azerbaidžane kuria Širvano miesto planavimo informacinę sistemą

2013 07 05 Šaltinis: Hnit-Baltic, UAB; Elektronika.lt

Informacijos šaltinis: Hnit-Baltic, UAB; Elektronika.lt

UAB „Hnit-Baltic“ kartu su SĮ „Vilniaus planas“ ir „Integris LLC“ įgyvendina Širvano miesto Azerbaidžane urbanistikos kadastro ir geografinės informacines sistemos (GIS) sukūrimo projektą.

Pirmuosius kontaktus „Hnit-Baltic“ su azerbaidžaniečių kompanija „Integris LLC“ užmezgė tarptautinėje konferencijoje, skirtoje nekilnojamojo turto kadastro ir erdvinių duomenų klausimams, vykusioje Azerbaidžane 2011 metais. Kai Azerbaidžano Valstybinis miestų planavimo ir architektūros komitetas (komitetas) paskelbė tarptautinį konkursą sukurti pavyzdinę sistemą viename iš šalies miestų „Integris LLC“ pakvietė „Hnit-Baltic“ jame dalyvauti kartu. Šiame konkurse taip pat dalyvavo Vokietijos ir Rusijos bendrovės. „Pagrindiniai vertinimo kriterijai buvo įmonių patirtis ir darbuotojų kvalifikacija. Tad labai svarbu, jog pavyko suformuoti stiprią komandą, apjungiančią „Hnit-Baltic“ patirtį GIS sprendimų srityje, „Vilniaus plano“ urbanistų kvalifikaciją ir „Integris LLC“ specialistų vietinės rinkos žinias“, – sako Vaidotas Sankalas, „Hnit-Baltic“ tarptautinės veiklos koordinatorius. Tai – ilgalaikis projektas, kuris truks daugiau nei dvejus metus. Bendra projekto vertė – 2,8 mln. eurų.

Jo metu bus sukurta naujų statinių registravimo sistema, centrinės miesto dalies trimatis (3D) modelis, teikiamos didelio tikslumo integruotos žemėvaldos duomenų bazės formavimo, teritorijų planavimo dokumentų administravimo procedūrų kompiuterizavimo ir detaliųjų planų sprendinių integruotos sistemos visam miestui formavimo paslaugos. Miesto GIS sistema apjungs ne tik Širvano topografinius bei teritorijų planavimo duomenis, bet ir duomenis apie inžinerinius ir komunalinius tinklus, prižiūrimus atitinkamų organizacijų (dujotiekio, vandentiekio, elektros tiekimo, kt.), taip pat užtikrins standartizuotą apsikeitimą duomenimis.

Neseniai Širvano miesto ir komiteto atstovų delegacija lankėsi Lietuvoje, domėjosi kadastrų ir GIS sistemų kūrimu bei naudojimu, duomenų kaupimu ir viešinimu, teritorijų planavimo organizavimu Vilniaus savivaldybėje, Klaipėdos vandenyse, lankėsi Aplinkos ministerijoje ir Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje.

Azerbaidžane sprendimai priimami centralizuotai, tad pagal Širvano urbanistinio kadastro ir GIS sistemos pavyzdį, tikėtina, ateityje komitetas įgyvendins analogiškus sprendimus ir kituose šios šalies miestuose.

Atgal į sąrašą
Į viršų