„Google“ patentavo dronų gelbėjimo tarnybą

2016 06 21 Šaltinis: Alfa.lt

Informacijos šaltinis: Alfa.lt

Amerikos technologijų kompanija „Google“ patentavo dronų gelbėjimo tarnybą, veiksiančią rytų Kalifornijoje.

Rytinę valstijos dalį sudaro dykumos ir nutolę keliai – tušti smėlio ir asfalto ruožai, kuriuose, atsitikus nelaimei, itin sunku sulaukti techninės ar medicininės pagalbos. Todėl „Google““, atkreipusi dėmesį į esamą Kalifornijos regiono situaciją bei, žinoma, siekianti nuolat pritaikyti inovacijas, sukūrė robotų-gelbėtojų projektą.

Sistema veiktų gan elementariai. Nelaimėje atsidūręs vartotojas, dronų „iškvietimo stotelėje“ paspaustų mygtuką, geriausiai apibūdinantį medicininės pagalbos poreikį.

Anot „Google“, naudojant oro robotų gebėjimo paslaugas būtų įmanoma sutaupyti minutes, o kartais ir valandas ekstremaliose situacijose, kurių eliminavimas, dėl nuotolio, neretai trunka pernelyg ilgai. Pavyzdžiui, asmeniui, kurį ištiko anafilaksinis šokas, oro robotas galėtų sparčiai atgabenti defibriliatorių ar adrenalino injekciją.

Nepaisant to, kad „Google“ patente nurodomi keli nepilotuojamų oro transporto priemonių modeliai, o vienas jų primena „Project Wing“ drono-kurjerio dizainą, kol kas nėra žinoma kaip atrodys Dronų gelbėjimo tarnybos darbuotojai.

Visgi akivaizdu, kad kompanijai įgyvendinus šį projektą ir žmonėms pagalbą teikiančius oro robotus pavertus realybe, kelionės nuošaliais bei tuščiais keliais Kalifornijoje (o vėliau galbūt ir kitose vietovėse) taptų jaukesnės.

 

Atgal į sąrašą
Į viršų