Globalios interneto politikos lyderiai iš 70 pasaulio šalių rugsėjo viduryje rinksis Vilniuje

2010 09 10 Šaltinis: Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija

Informacijos šaltinis: Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija

Rugsėjo viduryje Vilniuje rinksis interneto politikos lyderiai ir inovatoriai. Šio mėnesio 14–17 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks 5-asis pasaulinis Interneto valdymo forumas. Jo metu bus aptariami iššūkiai, su kuriais susiduria šių laikų visuomenė, neįsivaizduojanti savo gyvenimo be informacinių technologijų. Forume ketina dalyvauti pusantro tūkstančio atstovų iš 70 pasaulio valstybių.

Vieną didžiausių tarptautinių forumų Lietuvos istorijoje organizuoja Jungtinių Tautų (JT) Generalinis sekretoriatas kartu su LR susisiekimo ministerija. Pasak susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio, teisės surengti tokio aukšto lygio tarptautinį renginį suteikimas Lietuvai patvirtina mūsų šalies, kaip vienos iš pažangiausių valstybių informacinių technologijų srityje, statusą.

„Interneto valdymo forumas – tai prestižinis renginys, kuriame dalyvauja politikai, verslininkai, nevyriausybinių organizacijų atstovai bei akademinė bendruomenė. Forumo metu vykstančiose konferencijose ir darbo grupėse verdančiose diskusijose gimsta gausybė idėjų ir pasiūlymų, kurių didelė dalis būna įgyvendinama tarptautiniu ar nacionaliniu lygmeniu. Galime teigti, jog rugsėjo viduryje Vilniuje bus formuojama artimiausio laikotarpio globali interneto politika“, – sako ministras E. Masiulis.

Renginyje dalyvaus aukšto rango pareigūnai iš 70 pasaulio valstybių, Europos ir nacionalinių parlamentų nariai, didelių tarptautinių korporacijų, tokių kaip „Facebook“, „PayPal“ ar „Cisco“, atstovai. Forume laukiama daugiau kaip 100 dalyvių iš Lietuvos – politikos, verslo ir nevyriausybinių organizacijų atstovų.

Interneto valdymo forumas yra nuo 2006 m. kasmet vis kitame pasaulio žemyne organizuojamas Jungtinių Tautų renginys, kuriame diskutuojama, kaip maksimaliai išnaudoti interneto suteikiamas galimybes ir kaip jas panaudoti žmonių gerovei, kaip reaguoti į riziką ir iššūkius internete.

Interneto valdymo forumas skirtas visoms pasaulio vyriausybėms, nevyriausybinėms organizacijoms, privačiam sektoriui ir akademinei bendruomenei keistis nuomonėmis, dalytis geriausia praktika ir ieškoti bendrų sprendimų, kad būtų užtikrintas interneto saugumas, stabilumas, technologinė ir socialinė plėtra.Interneto valdymo forumas yra atviras ir jame gali dalyvauti visi norintys. Daugiau informacijos – interneto svetainėse http://www.igf2010.lt/ ir http://www.intgovforum.org/.

Atgal į sąrašą
Į viršų