“Forbis” savo kuriamą bankinę informacinę sistemą diegs Azerbaidžano banke

2011 04 06 Šaltinis: UAB "Forbis"

Informacijos šaltinis: UAB “Forbis”

Įmonė “Forbis” ir Azerbaidžano bankas “Xalq” pasirašė ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį dėl bankinės informacinės sistemos FORPOST diegimo šiame banke. Šio projekto vertė – keli milijonai litų. Sistema banke bus įdiegta per dvejus metus.

Ši pirmoji UAB “Forbis” sutartis Kaukazo šalyse yra dalis Europos regioninės plėtros agentūros remiamo projekto “Naujos galimybės”. Projektas buvo finansuojamas siekiant padėti įmonei “Forbis” ištirti NVS šalių rinkas ir paruošti eksporto plėtros strategiją. Sutartis su “Xalq” taip pat yra pirmas stambus Lietuvos informacinių technologijų įmonės projektas Azerbaidžane.

Banke šiuo metu veikia rusų bendrovės sukurta sistema, kurios vystymu “Xalq” banko vadovai nėra patenkinti. Dėl šios priežasties bankas savo turimą bankinę sistemą nusprendė pakeisti į FORPOST. Darbai bus atliekami ne tik “Forbis” specialistams lankantis Baku – didesnė jų dalis bus atliekami nuotoliniu būdu, pasitelkiant naujausias technologijas. Nuotolinis diegimas “Forbis” specialistams nėra naujiena, tai įprasta praktika jau nuo 1998-ųjų metų, pritaikyta diegiant bankinę sistemą Surgute ir Tiumenėje. Beje, informacinės sistemos palaikymas šiems ir kitiems “Forbis” klientams nuotoliniu būdu teikiamas 24/7.

“Siekdami laimėti šią sutartį, susidūrėme su daugeliu iššūkių. “Xalq” banke teko apsilankyti 12 kartų, banko atstovai keletą kartų lankėsi mūsų biure Vilniuje, bendravo su sėkmingai FORPOST sistemą eksploatuojančiais mūsų klientais. Bendraudami su banko atstovais ne tik pasitelkėme derybinius sugebėjimus, bet ir stengėmės perprasti Azerbaidžano kultūrą, žmonių mentalitetą bei bendravimo psichologiją, įgijome aukščiausio rango vadovų pasitikėjimą ir pagarbą. Azerbaidžano verslo pasaulis teikia prioritetą patikimoms įmonėms, kurios laikosi pažadų, garantuoja kokybę ir turi aukštos kokybės modernius produktus. Sutartį laimėti padėjo “Forbis” kantrybė ir nuoseklumas. Šiame bankinės sistemos pirkimo konkurse buvo konkuruojama su tokiais tarptautiniais bankinių informacinių sistemų kūrimo lyderiais kaip “Temenos” ir “Flexcube Banking Solutions” bei regiono lyderiais iš Rusijos”, – pasakojo įmonės “Forbis” komercijos direktorius ir vyriausiasis derybininkas Šarūnas Mačiulis.

2011 metais įmonė “Forbis” planuoja ir toliau skverbtis į Azerbaidžano rinką, taip pat į Gruziją, Baltarusiją, Suomiją bei kitas Europos šalis. Tuo pat metu “Forbis” kuria inovatyvius ir patrauklius bankinius produktus, leidžiančius bankams, su kuriais “Forbis” jau bendradarbiauja, savo klientams pasiūlyti naujų paslaugų ir finansavimo galimybių.

Plėsdama savo eksportą į kitas šalis, bendrovė “Forbis” kuria naujas darbo vietas ir nuolat ieško įvairių sričių darbuotojų , tokių kaip projektų vadovai, analitikai, programuotojai. Įmonė taip pat ugdo jaunus talentus, įdarbindama paskutinių kursų studentus ir baigusius bakalauro bei magistro studijas, doktorantus. “Forbis” orientuotas į ilgalaikius darbinius santykius, visi įmonės projektai susiję su ilgalaikiais bendradarbiavimo su klientais santykiais, kurie trunka vidutiniškai 10–15 metų ir daugiau. “Forbis” palaiko darbuotojų iniciatyvą ugdyti ir didinti savo kompetenciją.

 

Apie banką “Xalq”

Bankas “Xalq” pagal 2010 metais gautą pelną yra antras, o pagal turimus aktyvus – trečias bankas Azerbaidžane. Bankas veikia nuo 2004 metų, turi 14 filialų visame Azerbaidžane. Jis teikia visas banko paslaugas, taip pat ir įmonių bei mažmeninės bankininkystės paslaugas, 2010 metais pradėtos teikti interneto ir mobiliojo banko paslaugos.

Apie bendrovę “Forbis”

Bankams programinę įrangą kurianti bendrovė pirmauja Baltijos šalyse, sėkmingai dirba Centrinėje ir Rytų Europoje, plečia savo veiklą NVS šalyse. “Forbis” sukurta bankinė informacinė sistema FORPOST apima visas šiuolaikinio banko veiklos sritis, yra visiškai priderinama prie individualių banko poreikių ir veiklos specifikos. Ilgamečio bendradarbiavimo rezultatas – 2010 metų kovo mėnesį bendrovė “Forbis” tapo auksiniu “Oracle” partneriu. “Forbis” taip pat yra asociacijos “Infobalt” narys, aktyvus “Infobalt” eksporto komiteto narys.

Visi “Forbis” sprendimai atitinka pasaulinių bankinių sistemų lygį, Azerbaidžane konkuruoja su tokiais tarptautiniais lyderiais kaip “Temenos” ir “Flexcube Banking Solutions” bei regiono lyderiais iš Rusijos, kuriuos pavyko nugalėti siekiant laimėti sutartį su “Xalq”.

Šiuo metu “Forbis” yra įgyvendinęs projektus Estijoje, Latvijoje, Baltarusijoje ir Rusijoje, Lietuvoje 8 bankai naudojasi įmonės sukurta sistema FORPOST.

FORPOST – tai bankinė informacinė banko darbo automatizavimo sistema, sumažinanti rankinio banko tarnautojų darbo poreikį. Ji leidžia bankui teikti visas pagrindines finansines paslaugas. Ši unikali programinė įranga į vieną darnią sistemą sujungia sudėtingus banko procesus, užtikrina bazinę banko veiklą ir klientams teikiamas finansines paslaugas: sąskaitų valdymą, mokėjimo paslaugas, kreditus, mokėjimo korteles, vertybinius popierius, investicijas, elektroninės bankininkystės paslaugas ir daugelį kitų bankinių paslaugų, produktų bei veiklų.

Atgal į sąrašą
Į viršų