“Fimos” mobili slaugytojų iškvietimo sistema padės greičiau reaguoti į pavojų ligoniams

2009 02 25 Šaltinis: UAB "Fima"

Informacijos šaltinis: UAB „Fima“

Intelektualių inžinerinių sprendimų bendrovė “Fima” įdiegė unikalų projektą – šią savaitę po renovacijos buvo atidarytas Šiaulių apskrities ligoninės pirmasis chirurgijos skyrius, kuriame veikia “Fimos” specialiai šiai ligoninei sukurta moderni slaugytojų iškvietimo sistema. Tai pirmoji mobili slaugytojų iškvietimo sistema Lietuvoje.

“Šalies ligoninėse naudojamos įprastos slaugytojų iškvietimo sistemos veikia nelanksčiai, nes budėjimo poste nuolatos turi sėdėti darbuotoja ir stebėti signalus iš palatų. Mūsų sukurta sistema leidžia slaugytojų personalui būti mobiliu ir ligonio siunčiamą signalą gauti bet kurioje pastato vietoje”, – teigia bendrovės “Fima” Šiaulių regiono direktorius Sergejus Bulachas. Pasak jo, naudodamasis šia modernia sistema chirurgijos skyriaus personalas apie pavojų ligoniui turės galimybę sužinoti ne tik iš budėjimo poste įrengto monitoriaus, bet ir per nešiojamą pranešimų gaviklį.

“Sveikstantiems po chirurginių operacijų labai svarbu laiku sulaukti pagalbos. Esant šiai sistemai mūsų slaugytojai greičiau reaguos ir skubės padėti ligoniams. Mes džiaugiamės, kad ieškodami pigiausio ir funkcionaliausio sprendimo kreipėmės į bendrovę “Fima” – jos sukurta sistema išties pranoko mūsų lūkesčius”,- sako Šiaulių apskrities ligoninės technikos ir ūkio direktorius Vygentas Jocius.

Specialiai Šiaulių apskrities ligoninei “Fimos” specialistų sukurta sistema jungia 57 palatose esančias lovas. Sistemos programinė įranga leidžia kaupti iškvietimų istoriją, analizuoti slaugos personalo darbą. Slaugytojo gaunamas signalas rodo ne tik kurioje palatoje esančiam, bet ir kurioje lovoje gulinčiam pacientui reikia pagalbos.

“Fima” specialistų teigimu, modernios slaugytojų iškvietimo sistemos galėtų pasitarnauti ir kitoms šalies ligoninėms, nes galimybės yra plačios: sistema leidžia ligoniui bei slaugytojui bendrauti balsu, ją galima užprogramuoti taip, kad apie sunkiai sergančių ligonių kritinius būklės pakitimus signalą atsiųstų ne pats ligonis, o jo būklę stebinti įranga. Integravus slaugytojų iškvietimo sistemą į įėjimo kontrolės sistemą galima geriau prižiūrėti judėjimą ligoninėje, pavyzdžiui, atminties sutrikimų turinčiam ligoniui uždėjus specialią apyrankę galima sekti, kad jis nenuklystų iš ligoninės teritorijos.

Apie bendrovę “Fima”

Intelektualių inžinerinių sprendimų lyderė Lietuvoje bendrovė “Fima” teikia duomenų apdorojimo ir perdavimo, automatikos, apsaugos, elektronikos bei telekomunikacijų sprendimus, taip pat siūlo sprendimus šiuolaikiniam miestui. Techninio aptarnavimo padalinys “Fima Service Center” klientams siūlo elektroninių inžinerinių sistemų priežiūros paslaugas visą parą visoje Lietuvoje.

1992 metais įkurta bendrovė per 17 veiklos metų jau įgyvendino keletą tūkstančių įvairaus dydžio ir sudėtingumo projektų Lietuvoje ir užsienyje. Iš 100 didžiausių Lietuvos kompanijų daugiau kaip pusė yra “Fimos” klientai.

“Fima”, kurioje dirba 400 aukštos kvalifikacijos specialistų, yra įtraukta į NATO skelbiamuose konkursuose galinčių dalyvauti įmonių sąrašą.

Be pagrindinės būstinės Vilniuje, bendrovė “Fima” turi filialus Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose bei dukterinę įmonę Latvijoje.

Daugiau informacijos:

Jurgita Bukauskaitė

UAB “Fima” marketingo vadovė

Tel. 8 5 236 3594

El. paštas jbukauskaite@fima.lt

Atgal į sąrašą
Į viršų