“Exigen Services” išlieka IT paslaugų lydere Baltijos šalyse

2009 11 19 Šaltinis: UAB „Exigen Services Lietuva“

Informacijos šaltinis: UAB “Exigen Services Lietuva”

Naujos kartos IT sistemų kūrėja “Exigen Services” jau ketvirtus metus iš eilės pirmauja tarp didžiausių IT sektoriaus įmonių Baltijos šalyse. Investicinės bankininkystės įmonės “Prime Investment” kas pusmetį sudaromame informacinių technologijų ir telekomunikacijų reitinge “Prime TOP-20” įmonė išliko pirmoje vietoje.

Per 2009 m. I pusmetį “Exigen Services” iš IT paslaugų uždirbo beveik 9,9 mln. eurų (daugiau nei 34 mln. litų). Nepaisant kritusių pajamų lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, įmonė daugiau nei trečdaliu aplenkė savo konkurentus, atsidūrusius antrojoje ir trečiojoje reitingo pozicijose.

Šią savaitę “Prime Investment” paskelbtos apžvalgos duomenimis, lyginant šių ir praėjusių metų pirmąjį pusmetį Baltijos šalių IT rinkos pajamos iš viso krito 19,1 proc., o įmonių pajamos iš IT paslaugų sumažėjo vidutiniškai 4,7 proc.

Pasak Guntis Urtans, “Exigen Services” vadovo Baltijos šalims, ekonomikos nuosmukis IT įmones palietė kiek vėliau nei kitus sektorius, todėl, jo manymu, kritimas buvo staigesnis.

“Vis dėlto į ateitį žiūrime optimistiškai. JAV esame pradėję įgyvendinti stambių projektų, be to, artėjančiais metais prognozuojamas IT rinkos augimas Europos šalyse”, – sako Guntis Urtans.

“Exigen Services Lietuva” vadovo Tomo Vaičiūno teigimu, pirmaujančių pozicijų išlaikymas Baltijos šalių IT paslaugų rinkoje rodo, kad net ir sudėtingu laikotarpiu įmonei pavyko įgyvendinti užsibrėžtus tikslus – stiprinti komandą ir vykdyti daugiau stambių užsienio projektų.

“Ekonomikos permainų metu laikėmės apgalvotos strategijos, kuri padėjo prisitaikyti prie besikeičiančių verslo poreikių. Daugelis užsienio įmonių ėmėsi sąnaudų optimizavimo pasitelkdamos informacines technologijas. Tai suprasdami sėkmingai vystėme IT paslaugų eksportą ir įgyvendinome stambius projektus su tarptautiniais partneriais”, – teigia T. Vaičiūnas.

Anot jo, nors paslaugų eksportas toliau išliks viena iš svarbiausių “Exigen Services Lietuva” veiklos sričių, įmonė domisi svarbių projektų įgyvendinimu ir vietos rinkoje.

“Prime TOP-20” reitingas yra sudaromas kas pusmetį nuo 2001 metų, vertinant pajamas iš IT paslaugų ir pridėtinės vertės kūrimo efektyvumą.

Apie “Exigen Services”

“Exigen Services” yra pirmaujanti naujos kartos užsakomųjų informacinių sistemų kūrimo paslaugų (Outsourcing 2.0) teikėja. Kompanija suderina tarptautinius standartus atitinkančius įgūdžius, pripažintą kompetenciją taikant pažangias programavimo metodikas ir patirtį IT srityje tam, kad sumažintų projektų riziką, kaštus ir sukurtų optimalias IT sistemas.

Exigen Services naujai pažvelgė į pasaulinį Outsourcing 2.0 paslaugų teikimą, ir siūlo tokias komercines sąlygas, kurios optimizuoja finansų paskirstymą tarp kliento ir teikėjo. Tokiu būdu informacinių sistemų kūrimo paslaugos tampa naudingesnės tarptautinėms įmonėms ir teikiamos paprasčiau.

2000 m. “Exigen Services” viena pirmųjų pradėjo naudoti “Agile” metodus greitesniam ir tikslesniam sistemų kūrimui bankininkystės, draudimo ar brokerių rinkose, sveikatos apsaugos, telekomunikacijų, valstybiniame ir žiniasklaidos sektoriuose. Bendrovės klientai yra tiek “Fortune 500” organizacijos, tiek vidutinio dydžio įmonės, tarp kurių – “Sun Microsystems”, CSC, “Universal Music Group”, “Standard & Poor’s”, “T-Mobile”, AXA, “Logitech”, “GE Money bank”, “Westpac Bank”, SEB bankas ir daugelis kitų.

“Exigen Services” yra įtraukti į įvairių nepriklausomų reitingų sąrašus. “The black book of outsourcing” publikacijos duomenimis 2008 metais kompanija užėmė pirmą vietą programinės įrangos testavimo ir kokybės užtikrinimo dešimtuke. Remiantis “Inc Magazine’s 2008 Inc5000” duomenimis, “Exigen Services” patenka į 100 geriausių IT paslaugas teikiančių įmonių sąrašą JAV.

Norėdami sužinoti daugiau, apsilankykite http://www.exigenservices.lt/.

Atgal į sąrašą
Į viršų