“E-verslas LT” karštligėje aukų nebus išvengta

2009 01 30 Šaltinis: UAB "Verticus"

Informacijos šaltinis: UAB “Verticus”

Liko mažiau nei mėnuo, kai mažos ir vidutinės įmonės gali pateikti paraiškas Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų paramai pagal priemonę E-verslas LT” gauti. Jau dabar akivaizdu, jog paramos tikslas – skatinti verslą diegti informacines technologijas (IT) ir sudaryti palankias sąlygas našumui bei eksportui didinti – nebus pilnai įgyvendintas.

“Paramos priemonės “E-verslas LT” sąlygos buvo paskelbtos tik besibaigiant praėjusiems metams. Laiko nuo sąlygų paskelbimo iki paraiškų atidavimo pabaigos – akivaizdžiai per mažai, todėl dalis įmonių visiškai pagrįstai atsisako teikti paraiškas. Per tokį trumpą laikotarpį neįmanoma pilnai išsiaiškinti poreikių, atlikti procesų analizės ir suvokti, kaip panaudojant IT būtų galima padidinti verslo efektyvumą”, – situaciją komentuoja interneto programinės įrangos kūrimo bendrovės “Verticus” direktorius Mantas Rauckis.

Dar viena aktuali problema – ES pinigų jaukas. Bet kokia kaina paramą gauti siekdami įmonių vadovai dažnai nebando suvokti, kokią naudą duos IT sistemos, priima neracionalius sprendimus. Taip elgdamiesi jie gerokai rizikuoja, nes labiausiai tikėtinas rezultatas – padidėjusios išlaidos. Neantraeilį vaidmenį šioje situacijoje atlieka ir kai kurios IT kompanijos – prisidengdamos ES parama jos siekia didinti pardavimus ir iki galo neatsižvelgia į tikruosius kliento interesus.

Anot bendrovės “Verticus” vadovo, vieno universalaus sprendimo, tinkančio visoms kompanijoms, nėra. Įmonių vadovai patys turi aiškiai suvokti savo verslo procesus, identifikuoti, kur yra jų trūkumai, stiprybės ir neišnaudotos galimybės.

“E-verslas LT” labai naudingas yra tik toms įmonėms, kurios jau turi įsidiegę IT sistemas, arba ketino tai padaryti. Tokiu atveju atsiranda puiki galimybė įgyvendinti verslo sumanymus, kuriuos anksčiau realizuoti trukdė lėšų trūkumas. Apie IT verslo valdymo sistemų diegimą dar tik pradedantiems galvoti vadovams geriau nebandyti šokti į benuvažiuojantį ES paramos traukinį. Labiau pravartu būtų atidžiai ir įvairiapusiškai įsigilinti į savo verslo procesus, pasikonsultuoti su šios srities specialistais “,- sako “Verticus” direktorius M. Rauckis.

Informacinių technologijų naudojimas didina vadybos sistemų efektyvumą, atveria naujas galimybes. Šiuo metu Lietuvoje dar labai mažai išnaudojami interneto privalumai. Internetas gali suteikti naujus pardavimo kanalus, efektyvesnį klientų aptarnavimą, tiekimo grandinių automatizavimą, gamybą pagal užsakymą (angl. Just-in-time) ir t.t.

“Verticus” – viena iš Lietuvos interneto programavimo rinkos lyderių. Pagrindinės vystomų produktų kategorijos – turinio valdymo, elektroninės komercijos, verslo valdymo sistemos bei kiti įrankiai. Kuriami interneto produktai yra orientuoti į mažas bei vidutinio dydžio organizacijas. Didelėms įmonėms teikiamos specializuotos paslaugos (tokios, kaip problemų analizė, sistemų projektavimas), joms diegiami specifiniai programiniai sprendimai.

Daugiau informacijos:

Mantas Rauckis

UAB “Verticus” direktorius

Tel.: +370 678 82879

El. paštas.: mantas.rauckis@verticus.lt

http://www.verticus.lt/

Atgal į sąrašą
Į viršų