Europiečiai „Internet Explorer“ su „Windows 7“ negaus

2009 06 12 Šaltinis: Balsas.lt

Informacijos šaltinis: Balsas.lt

Bendrovė „Microsoft“ planuoja Europos rinkai skirtas operacinės sistemos „Windows 7“ versijas tiekti be savo interneto naršyklės „Internet Explorer 8“, praneša „CNet News“.

„CNet“ remiasi konfidencialiais dokumentais, gautais iš kompiuterių gamintojų. Esą tai reiškia, kad „Microsoft“ sureagavo į Europos Komisijos perspėjimą, kad „Internet Explorer“ naršyklės, integruotos į „Windows 7“, tiekimas ES rinkai gali būti laikomas antimonopolinių įstatymų pažeidimu. 

 „Microsoft“ interesus atstovaujantys teisininkai, paprašyti pakomentuoti tokį sprendimą, teigė, kad Europos rinkai „adaptuota“ OS versija neatmeta ir kitų galimų problemos sprendimo būdų. Esą tarp kitų Europos Komisijos tyrimo metu iškeltų alternatyvų buvo ir galimybė įtraukti į „Windows 7“ kelias populiariausias interneto naršykles ar pasiūlyti vadinamąjį „balsavimo ekraną“, kuriame vartotojai galėtų pasirinkti, kurias iš jų reikėtų parsiųsti ir įdiegti.

„Microsoft“ atstovai pareiškė, kad pranešimas apie „Internet Explorer“ pašalinimą iš ES rinkai skirtų „Windows 7“ versijų nereiškia, kad ši naršyklė bus išimta ir iš ankstesnių „Windows“ produktų, tarp jų „Windows 7“ skirto „Virtual XP“ paketo. Be to, bendrovė esą kuria planus, kaip galėtų padaryti „Internet Explorer 8“ naršyklę dar prieinamesnę tiems Europos šalių vartotojams, kurie norėtų ją įsidiegti.

Atgal į sąrašą
Į viršų