ES pritrūks 900 000 IT specialistų

2013 07 17 Šaltinis: Balsas.lt

Informacijos šaltinis: Balsas.lt

Didelis kvalifikuotų IT specialistų trūkumas gali lemti, kad iki 2015 m. ES šalyse susidarys apie 900 tūkstančių neužimtų IT specialistų darbo vietų, į kurias nebus rasta tinkamų kandidatų, skelbiama Europos Komisijos ataskaitoje „Digital Agenda Scoreboard“.

Šiame dokumente pateikiama ataskaita apie ES nuo 2010 m. vykdomą informacijos technologijų ir telekomunikacijų plėtros strategiją. Kartu ataskaitoje pateikiami duomenys ir apie ES darbo jėgos IT sektoriuje dinamiką.

Ataskaitoje teigiama, kad bendras „kompiuterininkų“ darbo vietų vakansijų skaičius Europos Sąjungoje didėja po 100 000 per metus. Dėl sparčios IT pramonės raidos specialistų paklausa viršija pasiūlą. „EuroStat“ duomenimis, dažniausiai su darbuotojų paieškos sunkumais susiduria Islandijos, Liuksemburgo, Austrijos ir Švedijos IT kompanijos.

Pasak Europos Komisijos analitikų, ES valstybių švietimo sistema jau nebepajėgia susidoroti su kvalifikuotų IT specialistų poreikiu. Rinkos tyrimų bendrovės „Empirica“ duomenimis, iki 2015 m. ES bus 900 000 laisvų IT specialistų darbo vietų, į kurias pretenduos tik 100 000 tokį išsilavinimą įgijusių absolventų.

„Tai kelia didelį pavojų Europos konkurencingumui, ir ne tik IT sektoriuje, bet ir visoje ekonomikoje, nes informacijos technologijos ir telekomunikacijos vis labiau integruojasi į kitas pramonės šakas“, – sakoma „Digital Agenda Scoreboard“ tyrimo išvadose.  

Atgal į sąrašą
Į viršų