Elektroninis parašas įmonės veikloje: atrasti ne visi taupymo būdai

2009 03 03 Šaltinis: UAB "Skaitmeninio sertifikavimo centras"

Informacijos šaltinis: UAB “Skaitmeninio sertifikavimo centras” 

Pasaulyje ir toliau netylant kalboms apie siaučiančią ekonominę krizę ir diržų veržimąsi, verslininkai ieško būdų mažinti veiklos sąnaudas. Didžioji dalis verslininkų suskubo atleisti darbuotojus, antri – likviduoti įmones, treti – priėmę mestą iššūkį, nutarė peržiūrėti įmonės verslo procesus iš esmės ir nusiteikė rimtiems pokyčiams.

UAB Skaitmeninis sertifikavimo centras (SSC) pačiu laiku pateikė rinkai naują veiklos sąnaudų mažinimo sprendimą – Justa PDF Sign programinės įrangos sprendimą, skirtą pasirašyti elektroninius dokumentus. Šis sprendimas skirtas mažinti dokumentų kiekį, cirkuliuojančių tiek įmonės viduje, tiek ir už jos ribų.

“Įmonės veikoje yra be galo daug popierinių dokumentų, o tai yra labai didelis sąnaudų mažinimo rezervas. Tik labai maža vadovų dalis sugebėtų atsakyti į klausimą, kiek įmonei atsieina popierinių dokumentų spausdinimas, administravimas, archyvavimas ir persiuntimas.”, – teigia SSC projektų vadybininkas Andrius Samuolis.

Įmonės viduje pasitaiko nemažai dokumentų, kurie spausdinami tik tam, kad būtų pasirašyti ir padėti į archyvą ar net sunaikinti. Puikus to pavyzdys – susipažinimas su darbo saugos taisyklėmis, darbo taisyklių pakeitimai, vidiniai įsakymai, protokolai, procesų patvirtinimai ir kiti dokumentai. Daugelis išorinių įmonės dokumentų taip pat galėtų būti pakeisti elektroniniais: sąskaitos faktūros, darbų priėmimo-perdavimo aktai, dokumentai pateikiami valstybinėms institucijoms. Šių dokumentų spausdinimas ir siuntimas įmonei atsieina pakankamai brangiai, tuo tarpu pasirašytą elektroninį dokumentą galima persiųsti elektroniniu paštu, nepatiriant papildomų finansinių ir laiko sąnaudų.

Visų šitų išlaidų galima išvengti naudojant Justa PDF Sign ir SSC išduotus elektroninio parašo sertifikatus. Elektroniniu būdu pasirašyti dokumentai atitinka valstybės teisės aktų ir ES direktyvų reikalavimus ir turi tokią pačią juridinę galią, kaip ir įprasti, pasirašyti ranka, dokumentai.

Dėka elektroninio parašo, bet koks dokumento redagavimas po pasirašymo fiksuoja pakeitimą ir parašas tampa negaliojančiu, o elektroninio parašo sertifikatas leidžia nustatyti pasirašiusiojo asmens tapatybę.

Pagrindinis Justa PDF Sign privalumas – ypatingai paprasta pasirašymo procedūra ir lengvas parašo patikrinimas. Elektroninio dokumento gavėjui nereikės savo kompiuteryje diegti papildomų programų, norit įsitikinti parašo tikrumu.

Elektroninis parašas panaikina laiko ir erdvės apribojimus – dokumentą pasirašyti galima bet kuriuo metu, bet kurioje vietoje, tam tereikia turėti kompiuterį, prijungtą prie interneto. Ši technologija ne tik leidžia sumažinti sąnaudas, bet ir efektyviau panaudoti turimus išteklius. Elektroniniai dokumentai valdomi žymiai greičiau ir leidžia paspartinti įmonės vidinius procesus.

Sprendimas turi standartinį paketą, bet gali būti papildomai pritaikytas ir konkrečios įmonės poreikiams, pavyzdžiui, sprendimą galima integruoti su esama dokumento valdymo, verslo valdymo ar apskaitos sistema. Rezultatus galima matyti jau tą patį mėnesį. SSC specialistai ne tik įdiegs sprendimą Jūsų įmonėje, bet ir apmokys darbuotojus kaip dirbti su elektroninio parašo priemonėmis.

Pirmiems 5 klientams bus taikomos ypatingai palankios sąlygos. Daugiau informacijos galite gauti pateikę užklausą elektroniniu paštu sales@ssc.lt.

Apie Skaitmeninio sertifikavimo centrą

Pirmoji oficialiai įregistruota Lietuvoje kvalifikuotus sertifikatus sudaranti bendrovė įkurta 2004 metais. 100 % lietuviško kapitalo įmonė teikia sertifikavimo paslaugas, elektroninio parašo programinės įrangos bei konsultavimo paslaugas. Skaitmeninio sertifikavimo centro tinklalapyje įdiegta pirma Baltijos šalyse visiškai automatizuota sertifikatų platinimo ir atsiskaitymo sistema. Bendrovė teikia sertifikatus įvairiose laikmenose, bendradarbiaujama su UAB “Bitė Lietuva” SSC sertifikatai teikiami ir naujos kartos mobiliojo ryšio SMART SIM kortelėse.

Skaitmeninio sertifikavimo centras aktyviai dalyvauja tarptautiniuose renginiuose bei forumuose: Porvoo group narė, OpenDocument Foundation Alliance narė, Europos Sąjungos NESSI (the Networked European Software and Services Initiative) bei the Networked and Electronic Media (NEM) Initiative SEC mokslinio technologinio klasterio narė. Skaitmeninio sertifikavimo centras yra tarptautinio sertifikavimo centrų ir interneto naršyklių gamintojų forumo narys.

Atgal į sąrašą
Į viršų