Ekonominė krizė skatina IT sektorių efektyvinti vadybos procesus

2008 10 24 Šaltinis: Bureau Veritas Lit
Informacijos šaltinis: UAB “Bureau Veritas Lit”
 
Tarptautinę informacinių technologijų (IT) plėtros dieną Lietuva pasitinka pakilusi į 33-ią vietą pasaulyje pagal IT plėtros spartą, kita vertus, ekonominė krizė skatina ir šios srities kompanijas efektyvinti veiklą. Vadybos sistemų sertifikavimo ir mokymo kursų lyderis Lietuvoje “Bureau Veritas Lit.”, atsižvelgdamas į sparčią sektoriaus plėtrą bei išaugusius produktyvumo poreikius, rinkai pristato IT paslaugų vadybos standartą ISO/IEC 20000.

“Vadybos sistemų diegimas IT kompanijose yra vienas iš būdų krizės metu peržiūrėti vadybos procesus, pritaikyti juos naujiems įmonės tikslams ir taip dirbti efektyviau. Iki šiol IT įmonėse dažniausiai buvo remiamasi plataus taikymo profilio ISO 9000 serijos standartais. Intensyvėjanti konkurencija, vis stambesni projektai verčia kompanijas ieškoti specializuotų sprendimų. Todėl vis aktyviau pradedami diegti konkrečiai verslo sričiai sukurti vadybos metodai, šiuo atveju – ISO/IEC 20000 standartas”, – teigia “Bureau Veritas Lit.” sertifikavimo vadovas Aloyzas Mikšys.

ISO/IEC 20000 – pirmasis tarptautinis specializuotas IT paslaugų vadybos standartas. Pasak A. Mikšio, šio standarto diegimas reiškia esamų įmonės vadybos procesų analizę, kurios metu nustatoma, ką reikėtų pakeisti, kad kompanijos teikiamos paslaugos būtų kokybiškesnės. ISO/IEC 20000 kokybės standartas yra suderintas su pasaulyje plačiai paplitusia IT paslaugų vadybos ir kokybės užtikrinimo metodologija ITIL (angl. Information Technology Infrastructure Library). Pagal ją galima sertifikuoti kiekvieną IT specialistą atskirai, bet ne visą bendrovę. Tai reiškia, kad konkretus specialistas savo kompetenciją gali paliudyti ITIL sertifikatu, bet tai nerodo, kad ITIL metodologija bus sistemingai taikoma visoje IT organizacijoje.

Šiuo metu pasaulyje skaičiuojama apie 260 kompanijų, kurios pagal ISO/IEC 20000 įsidiegė vadybos sistemas ir jas sertifikavo. Tokių kompanijų sąraše galima rasti ne tik IT paslaugų teikėjų, bet ir bankų bei tokių žinomų elektronikos korporacijų kaip “Samsung” ar “Fujitsu”. O Lietuvoje ISO/IEC 20000 standartu jau domisi tokios IT paslaugų lyderės kaip “Baltic Amadeus”, “Alna Intelligence”, “First data” ir kt.

“ISO/IEC 20000 standartas IT paslaugų teikėjo veiklos procesams suteikia nepriklausomą kokybės vertinimą, kuris leidžia ne tik stebėti vidinių procesų tobulėjimą, bet ir lyginti juos su rinkos praktika. ISO/IEC 20000 neprieštarauja ISO 9001 kokybės sistemai, tiesiog pritaiko šias normas IT paslaugų įmonėms. Nusprendėme įsidiegti šį standartą, nes tai dar vienas įrodymas klientams apie kompanijos teikiamų paslaugų kokybę”, – sako Artūras Kuliešas, UAB “Alna Intelligence” Aptarnavimo paslaugų skyriaus vadovas.

Apie “Bureau Veritas Lit”

UAB “Bureau Veritas Lit” – vadybos sistemų sertifikavimo ir mokymo kursų lyderė Lietuvoje. Įmonė teikia profesionalias sertifikavimo, techninio atitikčių vertinimo ir mokymo kursų paslaugas šiose srityse: kokybė, sveikatos ir saugos darbe užtikrinimas, aplinkos apsauga ir socialinė atsakomybė.

UAB “Bureau Veritas Lit” Lietuvoje veikia nuo 1995 metų. Įmonė turi biurus Vilniuje ir Klaipėdoje, kuriuose šiuo metu dirba virš 30 auditorių ir ekspertų. UAB “Bureau Veritas Lit” priklauso “Bureau Veritas” įmonių grupei, kuri veikia 150 šalių, turi 850 biurų ir laboratorijų, kuriose dirba 35 tūkst. darbuotojų.

Papildoma informacija:

 
Milda Kablienė

UAB “Bureau Veritas Lit” marketingo vadybininkė

Mob. tel. : 8 615 750 66

El. paštas: milda.kabliene@bureauveritas.com

Atgal į sąrašą
Į viršų