Ekonomikos nuosmukio akivaizdoje įmonėms atsilaikyti padės spausdinimo darbų valdymo paslaugos

2009 02 27 Šaltinis: Hewlett – Packard

Informacijos šaltinis: Hewlett-Packard 

Spausdinimui kainuojant iki 3 proc. bendrovių pajamų atsiranda didelis kaštus mažinančių spausdinimo valdymo paslaugų poreikis.

Spausdinimo darbų valdymas (angl. Managed Print Service, MPS) – tai kompleksinės paslaugos, į kurias įeina ne tik spausdinimo ir kitos vaizdų gamybos įrangos ir detalių nuoma, bet ir šių produktų priežiūra bei aptarnavimas.

Nemažai rinkos tyrimų rodo, kad spausdinimo darbų valdymo paslaugos (angl. Managed print service, MPS) spausdinimą ir skaitmeninius vaizdus iš pridėtinių bendrovių išlaidų paverčia sąnaudų mažinimo šaltiniu su nauda aplinkai.

Pasak Ed Crowley, rinkos tyrimų bendrovės “Photizo Group” įkūrėjo ir prezidento, MPS gali būti viena iš sričių, atsispirsiančių pasaulio ekonomikos lėtėjimui.

“2012 metais MPS Šiaurės Amerikoje ir Vakarų Europoje taps 26,7 mlrd. JAV dolerių vertės verslu ir sudarys 35 proc. visos spausdinimo rinkos . Šio dalyko negalime sau leisti ignoruoti, ypač tokiais neramios ekonomikos laikais”, — sako jis.

Bendrovių “Gartner” ir “Quocirca” atlikti tyrimai patvirtina, kad svarbiausios priežastys, lemiančios pasirinkimą diegti MPS – tai kaštų ir kenksmingo poveikio aplinkai mažinimas.

Juha Bockerman, Hewlett Packard (HP) vaizdo ir spausdinimo grupės produktų verslo klientams vadovas Suomijoje ir Baltijos šalyse, sako, kad ši tendencija ryški Europoje, kur MPS klientai siekia pertvarkyti spausdinimo ūkį ir taip sumažinti išlaidas, padidinti produktyvumą ir paversti įmones draugiškesnes aplinkai. Pasak J.Bockerman, ši tendencija yra platesnio pasaulinio IT standartizacijos proceso dalis.

“HP diegiamos MPS paslaugos padeda sutaupyti nuo 28 iki 48 proc. kaštų, tačiau finansinis poveikis gali būti dar įspūdingesnis, — sako jis. – Be sumažintų kapitalo išlaidų, HP MPS įdiegimas gali padidinti bendrovės pajamas nuo 2 iki 6 proc., o tai – svarbus argumentas bet kokioje verslo aplinkoje.”

Pasak J. Bockerman, nors MPS galimybės ir kaštų taupymas yra labai patrauklūs, šių paslaugų nauda visiškai priklauso nuo įdiegimo kokybės.

“Nors paprastai MPS diegimą skatina finansinės priežastys, daug bendrovių neturi priemonių išmatuoti spausdinimo apimčių savo ūkyje. Vadovai dažnai neįsivaizduoja, kiek daug prietaisų šiame procese naudojama ir ar tai optimalu. Be to, nemažai kainuoja profesionalių konsultacijų paslaugos, kurių dažnai prireikia spausdinimo įrangą prižiūrintiems įmonėms darbuotojams, o pastarieji neretai šioje srityje nėra kompetetingi”, — sako J. Bockerman.

Vienas iš tinkamai įdiegtų MPS paslaugų privalumų yra sumažintas kenksmingas poveikis aplinkai spausdinimo įrenginiams naudojant mažiau energijos, mažinant atliekų ir eksploatacijos medžiagų kiekį. Be to, supaprastinamas IT srities funkcionavimas, padidėja darbuotojų pasitenkinimas.

HP MPS pasiūlymai apima daug paslaugų, palaikymo, priežiūros, finansavimo ir mokėjimo galimybių ir užima tarp 30 ir 40 proc. pasaulio rinkos. 2008 m. HP teikė MPS paslaugas daugiau kaip 1000 bendrovių Europoje, tarp jų: “Swissport” (Šveicarija), “Endesa” (Ispanija), Lankašyro grafystės taryba (JK), VNG (Nyderlandai) ir “Logica” (JK).

Apie HP

HP, didžiausia pasaulyje technologijų kompanija, siūlo spausdinimo, asmeninių kompiuterių ir IT paslaugų programinę įrangą bei sprendimus ir siekia, kad naudojimasis technologijomis taptų paprastesnis tiek namų vartotojams, tiek verslo klientams. 2008 rugpjūčio 26 dieną HP pabaigė EDS įsigijimą. Daugiau informacijos apie HP (NYSE: HPQ) galima rasti interneto svetainėje http://www.hp.com/.

Atgal į sąrašą
Į viršų