Ekonomikos lėtėjimas atveria naujas galimybes

2008 11 30 Šaltinis: Elektronika.lt

Informacijos šaltinis: Elektronika.lt

Užsienio ir Lietuvos ekspertams mojuojant ekonomikos lėtėjimo ar net nuosmukio vėzdais „Baltic Data Center“ generalinis direktorius Saulius Markūnas išlieka ramus. Nors baimės bendroje rinkoje verčia šiek tiek mažinti prognozes, kompanija ir kitąmet tikisi ūgtelėti penktadaliu. 

Kaip keitėsi duomenų centrų rinka pastarąjį pusmetį, kaip ją veikia ekonomikos tendencijos? 

Mes nuolat pasikalbame su kolegomis, kitų įmonių atstovais, apie ekonomikos lėtėjimo įtaką mūsų verslui. Kol kas ji labai minimali. Viena pagrindinių priežasčių ta, kad mūsų verslas yra ilgalaikis – sutartys sudaromos ilgesniam laikui. 

Mūsų paslaugos yra susijusios su klientų veikla. Bendrovės perduoda mūsų globai dalį savo informacinių technologijų ūkio, kuris joms itin svarbus. Todėl taip paprastai atsisakyti mūsų paslaugų joms būtų nenaudinga. 

Tiesa, pastebėjome, kad klientai pradėjo atsargiau planuoti ateitį. Kalbant apie ateinančių metų investicijas, projektus, jie abejoja dažniau nei tai darė prieš pusmetį. Atsižvelgdami į klientų nuotaikas, šiek tiek sumažinome ir savo prognozes. Bet vis tiek planuojame kitąmet augti apie 20 procentų. 

Jūsų paslaugos padeda klientams efektyvinti veiklą, jiems nereikia į tai investuoti. Šiuo metu tai yra didelis privalumas. Ar pavyksta tokia žinią perduoti įmonėms, potencialiems klientams? 

Be abejo apie tai kalbame. Įvairiose konferencijose ekspertai tvirtina, kad ekonomikos lėtėjimo laikotarpiu įmonėms labai naudinga eliminuoti pastoviąsias sąnaudas ir paversti jas kintamosiomis. Vienas būdų tai pasiekti – mažinti IT ūkio priežiūros išlaidas. Šią galimybę suteikia tokios įmonės kaip „Baltic Data Center“ paslaugų pirkimas. 

Dabartinėmis sąlygomis turime tvirtai argumentuoti kodėl mes IT ūkį galime prižiūrėti geriau, greičiau, kokybiškiau ir, svarbiausia, pigiau. Daugelis dabar stengiasi taupyti, todėl paskutinysis argumentas labai svarbus. 

2009 pabaigoje bus uždaryta Ignalinos atominė elektrinė. Manoma, kad po to neišvengiamai kils elektros kainos. Kaip tai paveiks jūsų verslą, jūsų klientų veiklą? 

Žinoma, kai kurios mūsų paslaugos, ypač duomenų centrų, yra jautrios elektros kainos faktoriui. Tačiau mes duomenų centruose naudojame energiją taupančias technologijas, elektros kainai kylant, sąnaudų elektros energijai taupymas naudojant mūsų paslaugas tik išaugs. 

Praėjusiais metais tarptautinė „DnB NORD“ finansų grupė tapo jūsų klientu. Gal ketinate aktyviau plėsti savo paslaugų geografiją? 

Turime tokių planų – šį rudenį planuojame dalyvauti specializuotoje konferencijoje Stokholme, kurioje pristatysime savo paslaugas. Šiaurės Europos regionas mums itin svarbus, nes mūsų šalį su juo sieja daug strateginių verslo ryšių.

Atgal į sąrašą
Į viršų