e. VMI paslaugomis aktyviai naudojasi jau daugiau kaip 0,5 mln. gyventojų

2014 06 26 Šaltinis: Elektronika.lt
Informacijos šaltinis: Elektronika.lt

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog sparčiai populiarėja gyventojų bei įmonių patogumui sukurtos e. VMI paslaugos, o mokesčių mokėtojai, taupydami savo laiką bei resursus vis dažniau renkasi e. būdą bendrauti su mokesčių administratoriumi. Tai parodo VMI statistiniai duomenys: Mano VMI vartotojų skaičius per metus išaugo dvigubai, vien dėl verslo liudijimų išdavimo, pratęsimo e. būdu kreipėsi daugiau kaip 350 tūkst. – 30 proc. visų verslo liudijimų turėtojų.

„Elektroninis gyventojų aptarnavimas sumažina ne tik mokesčių mokėtojų, bet ir mokesčių inspekcijos specialistų darbo laiko sąnaudas. Toks būdas užregistruoti savo verslą ar sumokėti mokesčius yra daug efektyvesnis, greitesnis ir net pigesnis“, – teigia VMI Paslaugų mokesčių mokėtojams departamento direktorės pavaduotoja Virginija Ginevičienė.

Palaipsniui augantį gyventojų susidomėjimą e. VMI paslaugomis rodo ir kitų paslaugų vartojimo statistika: praėjusiais metais 88 proc. gyventojų klausimus VMI teikė e. būdu, šiemet šių paslaugų skaičius šoktelėjo iki 94 proc. Pernai 40 proc. fizinių asmenų veiklą registravo, išregistravo ar keitė duomenis mokesčių mokėtojų registre elektroniniu būdu, o šiais metais paslaugų užsakymas elektroniniu būdu padidėjo iki 50 proc.

„Mano VMI labiausiai populiarėja pradedančiųjų verslininkų gretose. Dažniausiai tai jauni žmonės, kuriems informacinės technologijos jau tapusios jų gyvenimo būdo dalimi, o naudojimasis elektroninėmis paslaugomis jų nevargina ir neapsunkina, bet atvirkščiai – palengvina visus formalumus. Įregistruoti individualią veiklą, išsiimti verslo liudijimą ar susimokėti mokesčius jie gali elektroniniu būdu neišeidami iš namų ar bet kur kitur, kur tik yra interneto prieiga“, – tikina Virginija Ginevičienė.

Prisijungti prie Mano VMI labai paprasta, tereikia VMI svetainėje esančioje skiltyje Mano VMI, pasirinkti patogiausią prisijungimo būdą: per savo banko paskyrą, su VMI priemonėmis arba naudojant el. parašą. Tapti Mano VMI vartotoju yra naudinga kiekvienam mokesčių mokėtojui, nepriklausomai nuo to, ar jis vykdo veiklą ar ne. Prisijungęs prie šios sistemos kiekvienas gyventojas gali matyti savo asmeninę mokesčių mokėtojo informaciją. Atsivertęs savo elektroninę apskaitos kortelę, jis gali peržiūrėti visą VMI turimą aktualią informaciją: neapmokėtas ir pradelstas VMI administruojamų mokesčių prievoles, susidariusias VMI administruojamų mokesčių permokas (skirtumus), VMI neadministruojamus mokesčius.

Gyventojai, prisijungę prie Mano VMI, gali aktyvuoti autentifikavimo telefonu funkciją ir gauti unikalų kodą. Paskambinę į Mokesčių informacijos centrą numeriu 1882 ir jį pateikę mokesčių konsultantams, jau netrukus telefonu galės gauti visą (net ir konfidencialią) informaciją apie jų mokėtinus mokesčius ar susidariusias mokesčių permokas: pavyzdžiui, kiek jam reikia mokėti žemės mokesčio.

Atgal į sąrašą
Į viršų