Debesijos el. pašto sprendimai suteikia įmonėms saugumo ir lankstumo

2016 07 26 Šaltinis: Elektronika.lt

Lietuvoje pamažu auga el. paštui pasitelkiamų debesų kompiuterijos sprendimų naudojimas. Eurostat duomenimis, 2014 m. mūsų šalyje debesijos el. paštą įsigijo 9 proc. įmonių, o 2015 m. – 12 proc. Tikimasi, kad šiemet šis procentas augs ženkliau.

Pasak IT žinovų, būtent el. paštas yra viena iš populiariausių debesų kompiuterijos paslaugų, aktyviai diegiama įvairaus dydžio įmonėse. Remiantis Eurostat surinktais duomenimis, 2014 m. net 70 proc. stambių įmonių Lietuvoje debesiją pasitelkė el. paštui.

„Vienas didžiausių debesų kompiuterijos privalumų yra tas, kad ji išvaduoja įmones nuo poreikio turėti savo el. pašto serverį, tuo pačiu suteikdama visus reikalingus įrankius sklandžiai komunikacijai“, – tvirtina autorizuoto „Google Apps for Work“ tiekėjo „Baltimax“ atstovas Deividas Švėgžda. Tą paliudyti gali ir UAB „Avitelos prekyba“, naudojanti „Google Apps for Work“ nuo 2013 metų. Prieš tai įmonė turėjo savo el. pašto serverį, tačiau siekdama užtikrinti maksimalią apsaugą nuo visų galimų kibernetinių atakų, tokių kaip DDoS, perkėlė savo bendravimą į debesiją.

„Pasirinkę „Google“ sprendimą jaučiamės labiau užtikrinti dėl saugumo, taip pat esame ramūs, kad nedings jokie el. laiškai. Šiuo atžvilgiu esminis pasirinkimo kriterijus buvo ne mažesnė kaina, o patikimumas“, – teigia UAB „Avitelos prekyba“ IT administravimo vadovas Žygaudas Purys. Šiuo metu „Google Apps for Work“ sprendimu įmonėje naudojasi apie 120 darbuotojų, didžioji jų dalis dirba su jiems labiau įprasta „Microsoft Outlook“ el. pašto programa – „Google“ siūloma debesijos el. pašto integracija leidžia patenkinti darbuotojų poreikius, nekeičiant nusistovėjusių darbo įpročių.

„Kai kuriems darbuotojams yra aktualu dirbti iš bet kur, džiugu, kad jiems galime suteikti galimybę dirbti lanksčiai ir lengvai prisijungti prie el. pašto. Tai – dar vienas „Google“ sprendimo privalumas“, – sako Ž. Purys.

UAB „Avitelos prekyba“ pradėjus naudotis „Google Apps for Work“ sumažėjo problemų ir rūpesčių dėl sklandžiai veikiančio el. pašto. O užtikrinamas saugumas ir lankstumas yra ne mažiau aktualus, kaip ir daugumai Lietuvos įmonių.

Atgal į sąrašą
Į viršų