DEAC rekomenduoja serverių nuomą kaip lizingo alternatyvą

2009 03 05 Šaltinis: UAB "Digitalinės ekonomikos vystymo centras"

Informacijos šaltinis: UAB “Digitalinės ekonomikos vystymo centras”“Laikotarpiu, kai įmonėms vis sunkiau ar net neįmanoma gauti bankų finansavimą savo verslo plėtrai, Latvijos IT užsakomųjų paslaugų įmonė SIA “Digitālas Ekonomikas Attīstības Centrs” (DEAC) (Skaitmeninės ekonomikos vystymo centras) siūlo sprendimą – IT resursų nuomą. Toks sprendimas daugeliui įmonių padės išvengti veiklos suvaržymo ar nutraukimo”, – mano DEAC valdybos pirmininkas Andris Gailytis.

“Įmonėms, kurių veikla itin glaudžiai susijusi su informacinėmis technologijomis, sparčiai vystantis technologijoms norint nenorint tenka modernizuoti savo IT infrastruktūrą, tačiau dėl dabartinės ekonominės situacijos nesaugiais pasijutę bankai dažnai nebeteikia finansavimo. IT resursų nuoma taps reikšminga parama tokioms įmonėms ir padės joms tęsti veiklą”, – įsitikinęs A. Gailytis.

“Dažnai įmonėms, pačioms lizingu įsigijusioms reikalingą serverį, po kiek laiko tenka suvokti, kad jis yra morališkai ir techniškai pasenęs, tačiau reikia tęsti lizingo mokėjimus ir dar skirti papildomų lėšų serveriui modernizuoti. Nuomojant serverį galima išvengti tokių situacijų ir nėra būtina prisiimti ilgalaikius įsipareigojimus bankui ar lizingo bendrovei”, – pasakoja A. Gailytis.

“Esant dabartinei ekonominei situacijai, kai bet kuriai įmonei tampa vis aktualiau visavertiškai panaudoti savo resursus, užsakomosios paslaugos, tarp jų – serverių nuoma, leidžia bet kuriai įmonei didžiausią dėmesį skirti svarbiausiam tikslui – pagrindinei veiklai užtikrinti. Taip įmonė taupo ne tik pinigus, bet ir laiką bei kitus išteklius, kurie būtų išleisti su pagrindine veikla nesusijusioms funkcijoms užtikrinti”, – apie užsakomųjų paslaugų naudojimo pranašumus pasakoja A. Gailytis.

“Paskutiniuosius mėnesius kruopščiai dirbome, kurdami klientams finansiškai naudingas paslaugas. Esame sėkmingai išvystę bendradarbiavimą su vienu žinomiausių pasaulyje informacinių technologijų gamintojų DELL ir tapome didžiausiu serverių nuomotoju Latvijoje, galėdami pasiūlyti palankiausias serverių nuomos sąlygas”, – sako A. Gailytis.

“Teikti paslaugas klientams patrauklesnėmis kainomis įmanoma ir taikant naudojamų IT sistemų konsolidacijų sprendimus, kurie leidžia optimizuoti kliento IT resursus, kartu sumažinant ir su IT infrastruktūros palaikymu susijusias išlaidas”, – tęsia A. Gailytis.

“Šiuo metu tam tikros konfigūracijos serverius galime išnuomoti už kainą, kuri, net įskaitant serverių priežiūrą, tik šiek tiek viršija 150 eurų per mėnesį.

Kalbant apie IT resursų optimizaciją, iš patirties galiu pasakyti, kad, priklausomai nuo įmonės dydžio, pradines išlaidas informacinėms technologijoms galima sumažinti net 40 %”, – pažymi A. Gailytis.

DEAC savo klientams siūlo labai platų IT paslaugų asortimentą, apimantį duomenų centro paslaugas, kompiuterinės technikos ir IT priežiūrą, tinklalapių ir sistemų kūrimą, prieglobos paslaugas ir konsultacijas.

Bendras DEAC klientų skaičius Latvijoje jau pasiekė 2 tūkstančius, tarp kurių – Latvijas Banka, Rietumu Banka, Danske Banka, inbox.lv, one.lv, Tele2, Seesam Latvija, TV3 Latvija, The Baltic Times ir kiti dideli projektai ir įmonės.

DEAC yra oficialus DELL sprendimų patintojas Latvijoje ir oficialus tokių informacinių technologijų įmonių, kaip antai Microsoft, Avocent, APC ir Doclogix, partneris.

Artis Babris, DEAC marketingo skyriaus vadovo asistentas,

tel.: +371 6707 2141, ababris@deac.eu, www.deac.eu

Atgal į sąrašą
Į viršų