Dauguma Lietuvos įmonių vadovų taupymo rezervų mato verslo valdymo sistemose

2009 01 27 Šaltinis: UAB „DPA programinė įranga“

Informacijos šaltinis: UAB „DPA programinė įranga“

Beveik du trečdaliai (63,2 proc.) Lietuvos įmonių vadovų mano, kad organizacijos procesų ir dokumentų valdymo sistemos padeda optimizuoti įmonės darbą. Tyrimo duomenimis, ketvirtadalis apklaustųjų mano, jog šios sistemos didina įmonės veiklos efektyvumą (25 proc.) bei mažina valdymo kaštus (25 proc.). 17 proc. respondentų nuomone, sistemos padeda optimizuoti procesus; 16 proc. – didina darbuotojų našumą.

Tokie rezultatai paaiškėjo reprezentatyviame tyrime, kurį IT kompanijos “DPA programinė įranga” užsakymu gruodžio – sausio mėnesiais atliko tyrimų bendrovė RAIT.

“Turimi duomenys rodo, kad ekonominio sunkmečio akivaizdoje daugumos Lietuvos įmonių vadovų požiūris į IT vaidmenį jų organizacijos veikloje yra gerokai pasikeitęs. Dauguma jų, ankščiau kiek skeptiškai vertinę verslo ir informacijos valdymo sistemų naudingumą, dabar daug palankiau atsiliepia apie jų įtaką organizacijos veiklos efektyvumui”, – vertindamas tyrimo rezultatus teigia UAB “DPA programinės įrangos” direktorius Genadijus Gricukas.

Kaip parodė minėto tyrimo rezultatai, vadovai, kurių įmonėse yra įdiegta organizacijos procesų ir dokumentų valdymo sistema, ją vertina palankiau. Naudojantys sistemas apklaustieji dažniau, nei jų nenaudojantys, nurodė, jog šios sistemos mažina valdymo kaštus, didina darbuotojų našumą, optimizuoja veiklos procesus. Tyrimo duomenimis, 36,8 proc. Lietuvos įmonių vadovų mano, jog tokios valdymo sistemos nepadeda optimizuoti įmonės darbo. Dažniausiai manoma, jog jos nereikalingos mažam verslui, nėra būtinybės jas įsigyti arba apie tokias sistemas tiesiog nėra žinoma, trūksta informacijos.

“Turint omenyje dabartinę ekonominę padėtį ir didelį informacijos apie minimas sistemas trūkumą, tokio skeptiško dalies verslininkų požiūrio priežastis galima nesunkiai suprasti. Mažesnių bendrovių vadovai ekonominio sunkmečio laikotarpiu, atrodo, ir neturėtų būti suinteresuoti investicijomis į modernias technologijas. Tačiau galima kelti klausimą – ką jie žino apie verslo ir informacijos valdymo technologijas, jų pritaikymo versle galimybes, ar funkcionalumą? Aiškios informacijos apie tai, išties, trūksta. Todėl drįsčiau teigti, kad mažesnių įmonių vadovai verslo valdymo sistemas yra linkę vertinti stereotipiškai – tik kaip didelėm kompanijos skirtą produktą. Bet čia jie apsirinka – kaip tik šiuo metu pradeda rastis tokios sistemos, kai įmonė gali įsigyti tik tam tikrą, jai reikalingą tos sistemos funkcionalumo dalį (modulį), taip sutaupant daug lėšų, o pačią sistemą išnaudojant kaip kai kurių kaštų mažinimo įrankį”, – sako G. Gricukas.

Apklausa atlikta rugsėjo mėnesį CATI metodu (ang. Computer Assisted Telephone Interview). Apklausos metu buvo apklausti 405 įvairaus dydžio ir veiklos sričių bei skirtinguose šalies miestuose ir rajonuose įsikūrusių įmonių vadovai.

“DPA programinė įranga” specializuojasi programinės įrangos, IT infrastruktūros diegimo, verslo valdymo sistemų kūrimo bei saugumo ir priežiūros srityse. Bendrovė yra auksinis Microsoft ir elitinis McAfee partneris. Lietuvoje “DPA programinė įranga” informacinių technologijų sprendimais aprūpino tokias institucijas kaip Krašto apsaugos ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė bei įmones: AB Lietuvos paštas, ERGO Lietuva, UAB Masterfoods, UAB Pakmarkas, AB PAREX bankas ir kt.

Daugiau informacijos:

Genadijus Gricukas

Direktorius

UAB “DPA programinė įranga”

Tel.: 8 686 99000

El.p. genadijus@dpa.lt

Atgal į sąrašą
Į viršų