Daugiausiai patentų 2008 metais užregistravo IBM

2009 01 15 Šaltinis: IBM Lietuva, UAB

Informacijos šaltinis: UAB “IBM Lietuva”

Informacinių technologijų korporacija IBM tapo pirmąja bendrove per metus JAV užregistravusia daugiau kaip 4 000 patentų. Lyderio pozicijų korporacija neužleidžia jau šešioliktus metus iš eilės.

2008 metais IBM užregistravo 4 186 patentus. Šis skaičius pranoko kompanijų „Microsoft“, „Hewlett-Packard“, „Oracle“, „Apple“, „EMC“, „Accenture“ ir „Google“ rezultatus bendrai paėmus.

Antroje aktyviausių patentininkų sąrašo vietoje – 3 515 patentų užregistravusi kompanija „Samsung“, trečioje – „Canon“ su 2 114 patentais.

Tarp įdomiausių praėjusių metų išradimų – automobilio bevielio ryšio sistema, gebanti nustatyti, ar vaikas vis dar yra savo kėdutėje. Taip pat užpatentuota radijo dažnio atpažinimo (angl. – RFID) technologija, padėsianti neregiams orientuotis aplinkoje. Nanotechnologijų srityje patentas suteiktas pigesniam mikroprocesorių gamybos būdui.

Be to, IBM skelbia didinanti į apyvartą leidžiamų išradimų skaičių iki maždaug 2 000 per metus. Tai reiškia, kad IBM išradimų pagrindu kitos kompanijos galės kurti ir klientams siūlyti savo sprendimus. Ekspertų nuomone, ši tendencija turėtų paskatinti ne tik inovacijų kūrimą, bet ir ekonominį augimą. Vis daugiau išradimų cirkuliuojant rinkoje, kils pačių patentų kokybė, o kompanijos išvengs įtarinėjimų dėl galimų pažeidimų.

„IBM užpatentuoti ir kitoms kompanijoms prieinami išradimai pasitarnaus bendram progresui ir padės išjudinti ekonomiką sąstingio laikotarpiu“, – sako „IBM Lietuva“ vadovas Irmantas Kandratavičius. „Svarbiausia, kad šios inovacijos ras kelią pas vartotoją tinkamiausia forma ir žemesne kaina“.

IBM, vykdydama mokslinius tyrimus, ketina skirti ypatingą dėmesį nemokamai programinei įrangai, sveikatos apsaugai, švietimui, aplinkosaugai ir programinių produktų suderinamumui.

Korporacija taip pat palaiko iniciatyvą kurti patentų kokybės indeksą (PQI) ir taip spręsti pastaraisiais metais labai išaugusio nekokybiškų patentų skaičiaus problemą. Daugelis tokių išradimų neturi aiškaus tikslo ar paskirties, todėl kyla abejonių, ar patentų suteikimas jiems prisideda prie technologinio progreso.

IBM tęsia ir pernai pradėtą ekologiškų patentų iniciatyvą. Kartu su Pasauline subalansuotos verslo plėtros taryba (angl. – The World Business Council for Sustainable Developement), kompanijomis „Nokia“, „Pitney Bowes“ ir „Sony“ siekiama kuo daugiau ekologiškų išradimų padaryti laisvai prieinamais ir taip skatinti aplinkai nepavojingų produktų ir paslaugų kūrimą.

2008 metais į mokslinius tyrimus IBM investavo daugiau kaip 6 mlrd. JAV dolerių.

Daugiausiai patentuotų IBM išradimų – 825 – buvo atlikta Austino miesto laboratorijoje, taip pat praėjusiais metais pasižymėjo Thomas J. Watson tyrimų centras Niujorke (apie 720 patentų), neseniai pasauliui pristatęs galingiausią grafeno tranzistorių. Iš viso 2008 metais kuriant IBM išradimus bendradarbiavo 28 pasaulio šalių mokslininkai.

Per 2007 metus IBM buvo suteikti 3 125 patentai, per 2006 metus – 3 621.

Atgal į sąrašą
Į viršų