Darbo rinka diktuoja naujas studijų programas

2012 02 24 Šaltinis: Vilniaus kooperacijos kolegija

Informacijos šaltinis: Vilniaus kooperacijos kolegija

Kas antra IT paslaugų sektoriuje veikianti įmonė sako jaučianti specialistų trūkumą ir kasmet galėtų sukurti nuo 1 iki 5 darbo vietų informacinių sistemų diegimą ir priežiūrą išmanantiems asmenims. Tokie duomenys paaiškėjo Vilniaus kooperacijos kolegijai atliktus apklausą, kuria buvo siekiama nustatyti IS (informacinių sistemų) diegimo ir valdymo specialistų bei jų kompetencijų poreikį šalies darbo rinkoje.

Vilniaus kooperacijos kolegijos direktoriaus pavaduotojos studijoms Ritos Vipartienės teigimu, ši apklausa atlikta norint išsiaiškinti, ar paklausi Kolegijos rengiama nauja studijų programa. Jau kuris laikas Kolegijos socialiniai partneriai akcentuoja Informacinių sistemų diegimo ir priežiūros studijų programos būtinybę. Juk akivaizdu, kad vis daugiau viešųjų, administracinių o ir verslo teikiamų paslaugų keliasi į elektroninę erdvę, o atsiradusios darbo vietos neužpildomos dėl specialistų trūkumo.

“Net ir ekonominio nuosmukio metu Baltijos šalių IT paslaugų sektorius augo 1,6 proc. O Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų (IRT) įmonių asociacija prognozuoja, kad jau 2016 metais šalies įmonėms gali trūkti apie 6000 IRT specialistų”, – teigia R.Vipartienė. Pasak Kolegijos atstovės toks atotrūkis susidaro todėl, kad IRT specialistų paklausa auga, tačiau nemažai absolventų išvyksta dirbti ar toliau mokytis į užsienį ir santykinai mažėja technologinės krypties studijų programų.

R.Vipartienė taip pat pastebi, kad atliktas tyrimas atskleidė ir kiek kitokį nei tikėtasi darbdavių ieškomo IT specialisto portretą. Apklausus IT įmones paaiškėjo, kad mokėjimą programuoti, kurti duomenų bazes ir interneto svetaines tyrimo respondentai įvertino kaip mažiausiai svarbias veiklos sritis. Prie labai svarbių gebėjimų juos priskyrė tik 24 proc. apklaustųjų. Didžiausiu potencialaus darbuotojo privalumu IT įmonės laiko gebėjimą diegti ir eksploatuoti informacines sistemas, sugebėjimą konsultuoti vartotojus, teigiamai įvertintos ir IS techninės įrangos bei kompiuterinių tinklų žinios.

Vilniaus kooperacijos kolegijos 2011 m. gruodžio mėn. – 2012 m. sausio mėn. atlikto tyrimo metu apklaustos įmonės, kurios kuria, diegia ir platina bei kasdieniam darbui naudoja įvairias verslo informacijos sitemas. IT specialistų paklausa ir trūkumas identifikuotas taip pat ir prekybos, paslaugų bei gamybos sektoriuose.

Atgal į sąrašą
Į viršų