Dalis Nacionalinės mokėjimo agentūros informacinių sistemų veiks „debesyje“

2013 10 24 Šaltinis: Blue Bridge, UAB; Elektronika.lt

Informacijos šaltinis: Blue Bridge, UAB; Elektronika.lt

Intelektualius informacinių technologijų sprendimus diegianti įmonė „Blue Bridge“ į savo duomenų centrą perkėlė dalį Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) informacinių sistemų. NMA tapo viena pirmųjų organizacijų Lietuvoje, kuriai buvo pritaikytas hibridinio „debesies“ modelis. Viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi įmonė „Blue Bridge“ debesų kompiuterijos paslaugas NMA įgijo galimybę teikti trejus metus.

„Ilgalaikėje NMA strategijoje numatyta, jog nuosavos IT infrastruktūros dalis nedidės, tuo tarpu IT bus dažniau įsigyjama kaip paslauga. Hibridinio „debesies“ pritaikymas įrodo, kad kryptingai judame to link. Pasirinkus debesų kompiuteriją, sumažės priežiūros užduočių mūsų IT specialistams, todėl jie galės susikoncentruoti ties kitomis organizacijai svarbiomis kryptimis, o NMA naudosis teikėjų paslaugomis“, – sako NMA Sistemų administravimo skyriaus vedėjas Marius Urbonas.

Pritaikius hibridinio „debesies“ modelį, NMA duomenų centro platforma sujungta su „Blue Bridge“ duomenų centru. NMA savo resursus galės perkelti iš vieno duomenų centro į kitą naudojantis savitarnos sistema. Tai organizacijai suteiks lankstumo: IT specialistai ateityje galės patys nuspręsti, kurias programas efektyviau laikyti „Blue Bridge“, o kurias – vidiniame įstaigos duomenų centre.

„Įsidiegę hibridinį „debesį“, NMA galės lanksčiai valdyti savo IT resursus ir neprarasti informacinių sistemų kontrolės, nes IT resursus savarankiškai valdo per savitarnos portalą. Debesų kompiuterijos paslaugos užtikrins NMA informacinių sistemų saugumą ir patikimumą“, – teigia „Blue Bridge“ direktorius Dalius Butkus.

„Blue Bridge“ specialistai, perkėlę NMA informacines sistemas į „debesį“, rūpinsis jų priežiūra, licencijų atnaujinimu, atsarginėmis duomenų kopijomis. Tuo tarpu NMA IT specialistams ne tik sumažės techninės ir programinės įrangos priežiūros, atnaujinimo, bet ir gedimų šalinimo darbų.

Atgal į sąrašą
Į viršų