“Blue Bridge Bond” teiks dinamines IT paslaugas

2009 12 10 Šaltinis: UAB "Blue Bridge"

Informacijos šaltinis: UAB “Blue Bridge”Bendrovė “Blue Bridge Bond”, teikianti IT sistemų priežiūros ir valdymo paslaugą “ValdykIT”, viena pirmųjų šalies rinkai pristato dinamines IT paslaugas (angl. – Cloud Computing). Įmonėms, pasirinkusioms šias paslaugas, nereikės investuoti į IT infrastruktūrą – techninę ir programinę įrangą – ir rūpintis jos priežiūra, o mokėti tik už tas paslaugas, kuriomis naudojasi konkrečiu metu.

“Dinaminės IT paslaugos leidžia verslui lanksčiai reaguoti į vidinius ir išorinius pokyčius, nes suteikia galimybę greitai plėsti arba sumažinti IT resursus, priklausomai nuo poreikių ir vartotojų skaičiaus. Pavyzdžiui, įmonei reikalinga nauja klientų valdymo sistema, kuriai reikalinga specifinė IT infrastruktūra. Tokiu atveju, mes pasiūlome šiai sistemai pritaikytą infrastruktūrą, o bendrovei nereikia investuoti į infrastruktūros sukūrimą, jos pritaikymą sistemai. Per mėnesį mokama tik už vartotoją ir jeigu jų daugėja, tai mokestis didėja, o jei mažėja – išleidžiama mažiau. Tai yra naudinga bet kokio dydžio įmonėms ir ypač šiuo metu, kuomet daugumos jų IT biudžetas yra “apkarpytas”, – teigia bendrovės “Blue Bridge Bond” direktorius Artūras Šriupša.

Pasak bendrovės “Blue Bridge Bond” vadovo, dinaminės IT paslaugos leidžia įmonėms naudotis visais kokybiškos IT infrastruktūros teikiamais privalumais ir neturėti IT ūkio savo įmonėje – siųsti ir gauti el. laiškus, saugiai laikyti duomenis, naudotis grupinio darbo ir vidinės komunikacijos priemonėmis, spausdinti dokumentus ir t.t.

Įmonei norinčiai savarankiškai susikurti visas IT paslaugas reikėtų didelių pradinių investicijų įsigyti aparatinę įrangą, programų licencijas, tinkamai įrengti patalpas ir pasirūpinti jų eksploatacija, o taip pat ir skirti lėšų infrastruktūros išlaikymui.

Be to, kai kurios programinės įrangos įmonei prisireikia tik retkarčiais, o didžiąją laiko dalį ji lieka nenaudojama. Pasak A. Šriupšos, pasitelkusi dinamines IT paslaugas, įmonė gali “išsinuomoti” programos licenciją laikui, per kurį bus atlikti reikalingi darbai. Tokiu būdu ne tik pavyksta sutaupyti, bet ir “neapsikraunama” nereikalinga programine ar technine įranga.

“Blue Bridge Bond” vadovas teigia, kad Lietuvoje vis dar egzistuoja psichologinis barjeras, trukdantis įmonėms pereiti prie dinaminių IT paslaugų, nes dalis vadovų ir darbuotojų yra pripratę prie IT infrastruktūros, kurią perkeltine prasme galima “pačiupinėti”. Šiuo atveju visos programos ir jų veikimui reikalinga techninė įranga yra pas IT paslaugų teikėją.

Daugiau informacijos:

Gediminas Petrauskas

Projektų vadovas

“Viešųjų ryšių technologijos”

Tel. +370 205 85 69

Tel. +370 610 63306

El. paštas: gediminas@vrtechnologijos.lt

Apie “Blue Bridge Bond”IT sistemų priežiūros ir valdymo paslaugas teikianti įmonė, kurią 2007 m. įsteigė kompanija “Blue Bridge”, siekdama išgryninti veiklą, susijusią su tęstinių paslaugų teikimu, diegimu, jų kūrimu bei plėtra.

“ValdykIT” paslaugų grupė apima IT sistemų analizę ir dokumentavimą, sistemų diegimą, administravimą, gedimų šalinimą, gedimų prevencijos veiksmus, sutarčių su trečiosiomis šalimis (interneto tiekėjais, trečiųjų šalių programine įranga ir kt.) veiksmų koordinavimą, išlaidų IT sistemoms planavimą ir konsultavimą.

Atgal į sąrašą
Į viršų