Bendrovė „Baltnetos komunikacijos“ pirmoji verslui siūlo nemokamą ryšį su duomenų centru

2009 02 05 Šaltinis: Elektronika.lt

Informacijos šaltinis: Elektronika.ltKompleksinius informacinių technologijų (IT) ir duomenų perdavimo sprendimus verslui teikiančios bendrovės „Baltnetos komunikacijos“ duomenų centro paslaugos populiarumas pernai išaugo 60 proc., o pajamos iš jos siekė 1,5 mln. Lt. Šiemet bendrovė pirmoji rinkoje verslui pristato dar vieną sprendimą – nemokamą serverių perkėlimą į įmonės duomenų centrą ir nemokamą ryšį darbui su duomenimis.

„Spartų duomenų centro paslaugos augimą lėmė kitų rinkos dalyvių duomenų centrų resursų sumažėjimas. Taip pat paslaugos populiarumui įtakos turėjo sparčiai augantys įmonių duomenų kiekiai, vis didėjantis verslo susirūpinimas duomenų saugumu bei siekis nepertraukiamai su jais dirbti“, – teigia bendrovės „Baltnetos komunikacijos“ produktų vadovas Modestas Ancius.

Anot M. Anciaus, vis daugiau Lietuvos įmonių supranta, kad investuoti į specialias patalpas serveriams laikyti neefektyvu – geriau rinktis duomenų centrų paslaugas. O vis labiau populiarėjanti duomenų centrų paslauga verčia teikėjus ieškoti naujų sprendimų, todėl „Baltnetos komunikacijos“ nusprendė verslui pasiūlyti nemokamą serverių perkėlimą į įmonės duomenų centrą ir nemokamą ryšį darbui su duomenimis.

Iki šiol įmonės už 10 Mb/s ryšį su duomenų centru paslaugų teikėjams mokėdavo apie 500-1000 Lt per mėnesį. Tačiau dabar Vilniaus miesto verslo centruose esančioms įmonėms „Baltnetos komunikacijos“ siūlo šią paslaugą nemokamai neribotam laikotarpiui. Taip pat kompanijoms už dvigubai mažesnę kainą – 550 Lt per mėnesį – siūlomas 100 Mb/s ryšys su „Baltnetos komunikacijų“ duomenų centru. Šiuo metu bendrovė visuose didžiausiuose sostinės verslo centruose yra įdiegusi optinio interneto ryšio prieigą.

Pastaruoju metu pastebima tendencija, kad vis daugiau įmonių dėl ekonomikos sunkmečio persikelia į mažesnius biurus. O perkelti serverį į kitą vietą ne tik brangu, bet ir nesaugu. Todėl „Baltnetos komunikacijos“ tikisi, kad naujas bendrovės sprendimas sparčiai populiarės. „Įmonių serveriuose veikia programos, kurios privalo dirbti be jokių sustojimų, mat prie jų jungiasi klientai, partneriai. Be to, naujame verslo centre gali iškilti problemų su elektros energija ar serveriui gali paprasčiausiai nebeužtekti vietos“, – sako M. Ancius.

Įmonė perkėlusi savo serverį į duomenų centrą gali nepertraukiamai dirbti su duomenimis, būti užtikrinta jų saugumu, sumažinti serverių priežiūros ir aptarnavimo kaštus, taip pat turi galimybę saugiai modernizuoti, papildyti sistemą bei sumažinti išlaidas elektros energijai.

Be to, pasirinkusiai duomenų centrų paslaugą įmonei nereikia skirti didelių pradinių investicijų, galinčių siekti net 100 tūkst. Lt, nuosavai serverių saugyklai įrengti. Taip pat nereikia sukti galvos, kaip apsirūpinti reikiamu elektros energijos kiekiu.

„Baltnetos komunikacijos“ planuoja, kad šiemet bendrovės teikiamos duomenų centro paslaugos augs 68 proc., o pajamos iš jų – dvigubai.

Atgal į sąrašą
Į viršų