Banko kortelių slaptažodžiams surinkti vagys pasitelkia specialias programas

2009 04 16 Šaltinis: Technologijos.lt

Informacijos šaltinis: Technologijos.lt

Dauguma “tradicinių” slaptažodžių vagių bankų kortelių informacijai nuskaityti pasitelkia specialius skaitytuvus – vadinamuosius ‘skimerius’. Tačiau žiniasklaida teigia, kad tokios vagystės jau peraugo į aukštesnį technologinį lygmenį ir vykdomos panaudojant bankų kompiuteriuose veikiančias virusinio pobūdžio programas.

Kai jūs bankomate surenkate savo PIN kodą, jis čia yra užšifruojamas, persiunčiamas į banką ir ten vėl atkoduojamas ir sutikrinamas su duomenų bazėje esančiais įrašais. Lieka du būdai, kuriais kenkėjai gali pasisavinti informaciją. Pirma, jie gali išplatinti savo sukurtą programą, kurią arba patys įdiegia banko kompiuteriuose, arba ji ten išplinta panašiu principu kaip ir kompiuteriniai virusai; šios programos gali nukopijuoti PIN kaip tik tuo metu, kai PIN yra atkoduojamas ir laukiama jo patvirtinimo.  Bankai nuo tokios atakos paprastai saugosi naudodami antivirusinę programinę įrangą, tačiau teoriškai tokios atakos variantas lieka įmanomas. Antrasis variantas – “apgauti” banko saugumo posistemę naudojant specialią programą, kuri iš banko išgautų slaptažodžių dešifravimo raktą.

Kol kas tokio tipo vagystės nėra didelė problema, tačiau šios srities ekspertai prognozuoja jų skaičiaus augimo galimybę, o tai savo ruožtu pareikalaus didelės bankų saugumo sistemų pertvarkos.

Atgal į sąrašą
Į viršų