Baltijos šalių IT sektorius augo daugiau nei trečdaliu

2008 06 20
Informacijos šaltinis: Balsas.lt

„Prime Investment”, viena iš pirmaujančių investicinės bankininkystės įmonių Baltijos šalyse, išleido reguliarią pusmetinę Baltijos šalių informacinės technologijos ir telekomunikacijos (ITT) rinkos apžvalgą, kurioje apibendrino Baltijos Šalių IT sektoriaus įmonių rezultatus. „Prime Investment” analitikų duomenimis, į Prime TOP-20 reitingą patekusių kompanijų IT paslaugų pajamų augimas 2007 m. siekė 34.2% ir jau ketvirtus metus iš eilės viršija 20%. Exigen Services (Latvija), gavusi EUR 26.9m pajamų iš IT paslaugų, ir toliau lieka pirmoje reitingo vietoje.

Antrąją ir trečiąją vietas užima Lattelecom ir Alna, kurių metinės pajamos atitinkamai siekė EUR 16.8m ir EUR 16.4m.

Taip pat pastebimai išaugo verslo įsigijimų ir susiliejimų skaičius. Per 2007 metus iki dabar sudarytas net 21 sandoris ITT srityje. Toks aktyvumas rodo, kad rinkos dalyviai ieško alternatyvių plėtros galimybių ir turi optimistinių lūkesčių dėl sektoriaus plėtros ateityje.

Prime TOP-20 reitingas yra sudaromas kas pusmetį nuo 2001 metų, vertinant pajamas iš IT paslaugų ir pridėtinės vertės kūrimo efektyvumą. Reitinguose neįtrauktos pajamos iš kompiuterinės įrangos, trečiųjų šalių (ne vidiniais resursais) sukurtos programinės įrangos, biuro technikos ar kitų produktų pardavimo.

Kita Baltijos ITT rinkos apžvalga, kurioje bus analizuojami 2007 pirmo pusmečio rezultatai, bus išleista 2008 metų Spalio mėnesį.

Atgal į sąrašą
Į viršų