Baltijos šalių IT sektoriaus augimas sulėtėjo trigubai

2009 07 16 Šaltinis: Prime Investment

Informacijos šaltinis: Prime Investment

“Prime Investment”, viena iš pirmaujančių investicinės bankininkystės įmonių Baltijos šalyse, išleido reguliarią pusmetinę Baltijos šalių ITT rinkos apžvalgą, kurioje apibendrino Baltijos Šalių IT sektoriaus įmonių rezultatus.

“Prime Investment” duomenimis, “Prime TOP-20” IT kompanijų pajamos iš IT paslaugų 2008 metais išaugo 12%. Tai yra tris kartus mažesnis augimas nei 2007 m. (34%). Dalis kompanijų augimą išlaikė plėsdamos produktų pasiūlą ar įsitvirtindamos naujose rinkose, tuo tarpu kitos nepasiekė 2007 m. pardavimų lygio dėl IT biudžetų mažinimo ir stabdomų naujų projektų. Trečdalis įmonių (7 iš 20 “Prime Top-20”) 2008 metais uždirbo mažiau nei 2007.

Pirmoje reitingo vietoje ir šiais metais išlieka “Exigen Services” iš IT paslaugų uždirbusi 28,7 mln EUR. 2008 yra pirmieji metai kai ši kompanija uždirbo daugiau pajamų Baltijos šalyse nei už jų ribų. Antroje ir trečioje vietoje “Alnos” įmonių grupė (Lietuva) bei “Webmedia” grupė (Estija), uždirbusios atitinkamai 20 mln ir 13,3 mln EUR.

“Prime TOP-20” reitingas yra sudaromas kas pusmetį nuo 2001 metų, vertinant pajamas iš IT paslaugų ir pridėtinės vertės kūrimo efektyvumą. Reitinguose neįtrauktos pajamos iš kompiuterinės įrangos, trečiųjų šalių (ne vidiniais resursais) sukurtos programinės įrangos, biuro technikos ar kitų produktų pardavimo.

Apžvalga yra publikuota interneto svetainėje http://www.primeinvestment.lt/. Kita Baltijos ITT rinkos apžvalga, kurioje bus analizuojami 2009 pirmo pusmečio rezultatai, bus išleista 2009 metų Lapkričio mėnesį.

Atgal į sąrašą
Į viršų