BAIP ir Microsoft kartu tobulins generalinės prokuratūros IT infrastruktūrą

2011 05 04 Šaltinis: UAB "BAIP"

Informacijos šaltinis: UAB “BAIP”

Lietuvos Respublikos generalinei prokuratūrai licencijų nuomos ir Microsoft informacinių sistemų palaikymo paslaugas teiks kritinės IT infrastruktūros srityje besispecializuojanti bendrovė BAIP kartu su šios programinės įrangos gamintoja Microsoft. Tai paaiškėjo BAIP laimėjus prokuratūros skelbtą konkursą ir pasirašius paslaugų vykdymo sutartį.

 Generalinės prokuratūros licencijų nuomos ir Microsoft informacinių sistemų infrastruktūros palaikymo projekto vertė – apie 800 tūkst. litų. Sutartis galios iki kitų metų vasario mėnesio.

Tai BAIP ir Microsoft bendras projektas, kurio metu bus pateiktos Generalinės prokuratūros IT sistemoms funkcionuoti reikalingos licencijos bei teikiamos problemų sprendimo, proaktyvios pagalbos paslaugos. Tokiu būdu bus apjungta BAIP kompetencija kritinės infrastruktūros srityje ir Microsoft sprendimai, metodikos bei projektų valdymo patirtis.

BAIP ir Microsoft specialistai padės užtikrinti generalinėje prokuratūroje naudojamų “Microsoft” sistemų veikimą, plėtrą, legalumą, įrangos standartizaciją ir supaprastintą valdymą. Taip pat bendrovė teiks nuolatines konsultacijas IT infrastruktūros vystymo ir plėtros klausimais, operatyviai padės spręsti iškylančias problemas.

“Profesionalios BAIP ir “Microsoft” specialistų paslaugos bei konsultacijos leis greičiau reaguoti į IT sistemų gedimus, juos išspręsti naudojant moderniausias technologijas bei užkirsti kelią naujų gedimų atsiradimui. Taip padėsime užtikrinti nenutrūkstamą ir efektyvią generalinės prokuratūros veiklą. Ateityje jau yra numatyta ir daugiau bendrų su Microsoft konsultacinių projektų, kurie padės klientams vystyti kritines Microsoft produktų pagrindu veikiančias IT sistemas bei jas palaikyti”, – pabrėžė BAIP generalinis direktorius Kazimieras Tonkūnas.

Be Generalinės prokuratūros, BAIP kritinės IT infrastruktūros aptarnavimo bei IT saugos paslaugas teikia Vidaus reikalų, Finansų, Sveikatos apsaugos, Ūkio ir Žemės ūkio ministerijoms, Policijos departamentui, LR Vyriausybės ir Prezidento kanceliarijoms, Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai, Vilniaus universitetui ir kitoms įstaigoms.

“BAIP” teikia paslaugas ir stambioms privataus sektoriaus bendrovėms, tarp kurių yra kurių yra telekomunikacijų bendrovė “Omnitel”, biotechnologijų bendrovė “Fermentas”, “Lietuvos draudimas”, “MAXIMA GRUPĖ”, bankas “Snoras”, ” Lifosa”, “Western Union” ir kt.

Apie BAIP

BAIP yra didžiausią patirtį turinti kritinės IT infrastruktūros srityje besispecializuojanti bendrovė Lietuvoje. Kompanija bendradarbiauja su viena iš pasaulyje pirmaujančių IT konsultacijų bendrovių “Glasshouse”. Įmonė aptarnauja per 150 bankų, valstybės institucijų ir stambių privataus sektoriaus bendrovių, o projektus vysto ir įgyvendina Lietuvoje, Baltarusijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Gruzijoje, aptarnauja klientus Latvijoje ir Estijoje. BAIP priklauso investicijų į IT rinką įmonių grupei BAIP Grupė, kuriai taip pat priklauso specializuota “Microsoft” licencijavimo ir sprendimų įmonė “Acena” bei specializuotų darbo vietų priežiūros ir projektavimo kompanija “Informatikos pasaulis”.

BAIP vykdo bendrus projektus su švietimo įstaigomis, aktyviai dalyvauja kuriant nacionalinės kibernetinės saugos strategiją Lietuvoje, palaiko ryšius su EGI (European Grid Infrastructure) organizacija, o 2011 metais buvo viena iš EGI User Forum’11 organizatorių.

Atgal į sąrašą
Į viršų