Azerbaidžano Vyriausybės delegacijai – “Infobalt” narių patirtis

2010 05 26 Šaltinis: Asociacija Infobalt
Informacijos šaltinis: Asociacija “Infobalt”
Šiandien Lietuvoje viešinčiai Azerbaidžano Respublikos Vyriausybės delegacijai IRT asociacijos “INFOBALT” nariai pristatys savo sprendimus bei patirtį, kuriant ir diegiant informacines sistemas.

“Su Azerbaidžanu aktyvesnius ryšius užmezgėme praėjusiais metais. Šios šalies valdžios atstovai domisi Lietuvos IT sektoriaus galimybėmis. Jų pageidavimu informacinių technologijų tema ir tapo viena pagrindinių šiame susitikime”, – teigė “INFOBALT” viceprezidentas Gediminas Mikaliūnas.

Azerbaidžano valdžia pastaruoju metu daug dėmesio skiria elektroninių viešųjų paslaugų piliečiams ir verslui bei kitų nacionalinių informacinių sistemų kūrimui. Pasak G.Mikaliūno, jos atstovus domina Europos šalių patirtis.

“Esame patrauklūs dėl to, kad kalbame rusiškai, o tuo gali pasigirti mažai Europos Sąjungos valstybių. Be to, mes nuėjome tą patį kelią nuo sovietinių sistemų prie europinių – juo dabar žengia Azerbaidžanas. Todėl galime pagelbėti peršokti keletą etapų”, – sakė jis.

Penkiolika šalies IT įmonių Azerbaidžano delegacijos nariams pristatys sprendimus apskaitos reformai, transportui, muitinei, el. sveikatos, el. bankininkystės ir el. valdžios paslaugoms.

“Svarbiausia, kad mes galime parodyti veikiančias sistemas, tarp kurių yra ir aukštus Pasaulio banko, Europos Komisijos ekspertų įvertinimus pelniusios nekilnojamojo turto registro, elektroninio mokesčių deklaravimo sistemos”, – aiškino “INFOBALT” asociacijos viceprezidentas.

Lietuvoje šiuo metu informacinių technologijų sektoriaus plėtrai skiriamas dėmesys aukščiausiu lygiu, Vyriausybės ir “INFOBALT” delegacijos aktyviai pristato šalies potencialą užsienyje. Pritraukdama naujus investuotojus, o su jais – naujas kompetencijas, Lietuva gerina savo galimybes eksportuoti IT paslaugas ir į Vakarus, ir į Rytus, kur pageidaujama europinio lygio paslaugų ir sprendimų.

Apie asociaciją “INFOBALT”Asociacija “INFOBALT” atstovauja nacionaliniam IRT sektoriui, vienijančiam 110 Lietuvos informacinių technologijų, elektronikos ir telekomunikacijų bendrovių bei mokslo institucijų. Pagrindinis asociacijos “INFOBALT” uždavinys – sukurti geriausias prielaidas IRT pramonės augimui, kuris būtų naudingas Lietuvos žmonėms, viešajam sektoriui bei verslui. Asociacija aktyviai dalyvauja, sprendžiant strateginius sektoriaus plėtros klausimus, užsiima ES struktūrinės paramos projektų rengimu ir įgyvendinimu, eksporto bei inovacijų skatinimu. “INFOBALT” tiesiogiai bendradarbiauja su Europos, JAV ir kitų valstybių nacionalinių IRT sektorių organizacijomis.

Šiuo metu Lietuvoje dirba maždaug 30.000 informacinių ir ryšių technologijų specialistų. 2008 m. IRT sektoriaus indėlis į Lietuvos BVP sudarė daugiau kaip 10 mlrd. litų.

Atgal į sąrašą
Į viršų