“Axis Industries” sukūrė energijos apskaitos ir valdymo sistemą

2008 08 26 Šaltinis: UAB "Axis Industries"
 Informacijos šaltinis: UAB “Axis Industries” 
 
Didžiausia pramonės ir energetikos projektus įgyvendinanti įmonių grupė Lietuvoje “Axis Industries” baigė projektą “Naujos kartos automatizuotos energijos apskaitos ir valdymo sistemos sukūrimas”, kuris iš dalies finansuojamas iš ES struktūrinių fondų. Bendra šio projekto vertė siekė 5,7 mln. litų, iš jų ES struktūrinių fondų parama sudarė 3,62 mln. litų.

“Siekėme sukurti tokią automatizuotos energijos apskaitos ir valdymo sistemą, kuri apjungtų visus pagrindinius būste naudojamus apskaitos prietaisus – vandens, šilumos, elektros, dujų – ir leistų patogiai naudoti jų duomenis”, – sakė “Axis Industries” generalinis direktorius Remigijus Baltrušaitis.

Naujoji sistema leidžia surinkti apskaitos duomenis daugiabučio namo viduje radijo bangomis, apskaitos duomenis kaupti šilumos punkto reguliatoriuje ir perduoti į kompiuterinę sistemą GSM arba interneto ryšiu. Sukaupti ir apdoroti duomenys apie energijos sunaudojimą tiekėjus ir galutinius vartotojus pasieks internetu.

Viena iš sistemos dalių – ultragarsinis vandens ir šilumos kiekio skaitiklis su integruotu duomenų nuskaitymo moduliu. Projekto įgyvendinimo metu buvo sukurti 8 skirtingų srautų ultragarsiniai šilumos skaitikliai, leidžiantys matuoti sunaudotos energijos kiekį ne tik namo įvaduose, bet ir butuose. Tai suteiks galimybę gyventojams valdyti išlaidas energetiniams resursams.

“Projekto sėkmė mus paskatino padidinti įmonių grupės potencialą kuriant naujus produktus. Šiemet planuojame išplėsti “Axis Industries” mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros infrastruktūrą”, – sakė R. Baltrušaitis.

Anot jo, “Axis Industries” taiko naujausius mokslo ir technologijų pasiekimus bei stengiasi kurti tokius produktus, kurie būtų nauji ir išskirtiniai rinkoje. Kurdama naujus produktus ir technologijas, “Axis Industries” dirba keliomis kryptimis – elektroninio ir mechaninio konstravimo, informacinių sistemų ir biotechnologijų plėtros.

“Gautos ES lėšos svarbios tuo, kad leido paspartinti naujo produkto sukūrimą, naujų technologijų įsisavinimą ir diegimą. Projekto vykdymo metu įgytos žinios leis “Axis Industries” specialistams efektyviai kurti ir diegti naujas technologijas ir kitose įmonės veiklos srityse – biokuro deginimo technologijų, informacinių sistemų kūrimo procesuose”, – sakė R. Baltrušaitis.

Jo teigimu, naujos kartos automatizuotos energijos apskaitos ir valdymo sistemos sukūrimas atveria naujas galimybes “Axis Industries” produkcijos eksportui į užsienio šalis. Planuojama naujos kartos apskaitos ir valdymo sistemą bei jos komponentus tiekti ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Rusijos, Ukrainos ir Vakarų Europos šalių rinkoms, kur jaučiama ypatinga tokių produktų paklausa.

Jau daugiau kaip 17 metų rinkoje veikianti “Axis Industries” šiuo metu dirba biokuro energetikos, šiluminės technikos, pramonės ir energetikos objektams skirtų inžinerinių sprendimų, elektros įrenginių, pramoninių ir energetikos įrenginių priežiūros ir aptarnavimo bei statybų valdymo srityse.

“Axis Industries” centrinė būstinė įsikūrusi Kaune, o filialai veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Kazlų Rūdoje ir Mažeikiuose. Įmonių grupėje šiuo metu dirba apie 900 žmonių. 

Atgal į sąrašą
Į viršų