Auga verslo procesų valdymo poreikis

2009 12 09 Šaltinis: Elektronika.lt

Informacijos šaltinis: Elektronika.lt

Nepaisant šiandienių netikrumų dėl ekonominės situacijos, verslininkų tarpe informacijos ir procesų valdymas išlieka prioritetiniu dalyku. Tobulinti sprendimų priėmimo procesus bei užtikrinti operatyvų reikalingos informacijos pateikimą vartotojams siekia vis daugiau verslo organizacijų. Tai atskleidžia ir neseniai tarptautiniu mastu atliktos apklausos.

Tarptautinės edukacinės ir tyrimų bendruomenės AIIM 2009 m. spalio mėnesį atlikta apklausa „Verslo procesų valdymas“ atskleidė, kad net 63 proc. apklaustų organizacijų vadovų mano jog verslo procesų valdymas ir tobulinimas yra labai svarbus faktorius, lemiantis jų organizacijos sklandžią ir sėkmingą veiklą. Tyrimo ataskaitoje pažymima, kad 49 proc. į verslo procesų valdymo įrankius investavusioms organizacijoms, ši investicija atsipirko daugmaž per 18 mėn. Kitoms jos atsipirko per du metus – tai pažymėjo 23 proc. apklausoje dalyvavusių verslo organizacijų. Tyrimo metu taip pat paaiškėjo, kad 33 proc. apklaustų vadovų verslo procesų valdymo projektus patiki IT specialistams. Beveik tiek pat apklaustųjų – apie 30 proc. – verslo procesų valdymą patiki aukštesnės grandies vadovams.

Kaip teigia tarptautinės IT kompanijos „DPA programinė įranga“ direktorius Genadijus Gricukas, tokie apklausų rezultatai nestebina, nes būtent ekonominės krizės metu geriausiai atsiskleidžia investicijų į verslo procesų valdymo sprendimus nauda. „Sunkmetis kiekvieną verslininką skatina ieškoti išeičių, kaip efektyviau valdyt procesus, kaip sutaupyti. Galiu drąsiai teigti, jog verslo procesų valdymo sprendimai – neabejotinai efektyvus veiklos tobulinimo įrankis. Parengta verslo procesų valdymo strategija ir pasirinktos tinkamos įgyvendinimo priemonės atneša aiškią ir apčiuopiamą naudą tiek smulkiam verslininkui, tiek stambiai įmonei. Be to, rinkoje galima rasti labai lanksčių verslo procesų valdymo sistemų, kurios gali būti įsigytos atskirais moduliais, pagal verslo procesų pobūdį, tad nebūtina įsidiegti visą apimančios sistemos. Tuomet, žinoma, skiriasi ir sistemos kaina. – teigia G. Gricukas.

„DPA programinė įranga“ vadovo teigimu, viena iš tokių sistemų yra „ShareSpace“. Sukurta „Microsoft Office SharePoint“ pagrindu, ši sistema lengvai integruojama ir lanksčiai priderinama prie bet kokios organizacijos poreikių. Patogi ir paprasta aplinka bei integracija su kitais „Microsoft“ produktais („Word, Excel“, „PowerPoint“, „Internet Explorer“), visiems vartotojams leidžia greitai išmokti ja naudotis. Sistema susideda iš kelių verslo procesų: finansų, personalo, komunikacijos bei dokumentacijos – valdymo modelių.

AIIM bendruomenės tyrimo ataskaitoje taip pat pabrėžiama, kad verslo procesų valdymo įrankiai labiausiai pasitarnavo organizacijų IT specialistams (52 proc.), pagerino klientų aptarnavimą (49 proc.) bei palengvino finansų valdymą (39 proc.). Tarptautiniu mastu atliktoje apklausoje dalyvavo per 490 įvairių organizacijų vadovai.

Atgal į sąrašą
Į viršų