Asociacija “Infobalt” Turkmėnistanui pristato elektroninės valdžios koncepciją

2010 09 14 Šaltinis: Asociacija Infobalt

Informacijos šaltinis: Asociacija “Infobalt”

 

Šiandien, rugsėjo 14 d., asociacija “INFOBALT” pradeda verslo misiją Turkmėnistane ir pristato nacionalinį stendą tarptautinėje parodoje “TurkmenTEL”. Misijos dalyviai susitiks su Turkmėnistano valdžios atstovais, kuriems bus pristatyta specialiai asociacijos “INFOBALT” parengta kompleksinė elektroninės valdžios koncepcija. Planuojama, kad sėkmingos verslo misijos ir dalyvavimas tarptautinėse parodose per artimiausius penkerius metus Lietuvos IRT kompanijoms padės eksportuoti paslaugų ir sprendimų už 100-120 mln. litų.

“Turkmėnistanas – sparčiai auganti, uždara ir pasaulinės krizės nepaliesta rinka, kurios vienas iš prioritetų šiuo metu yra elektroninės vyriausybės diegimas. Ši valstybė IT plėtrai 2010-2012 m. skiria virš 2 milijardų litų ir siekia įsigyti geriausius sprendimus pasaulyje. Lietuvos IT verslo atstovai turi galimybę užmegzti ilgalaikius ryšius, pademonstruodami unikalius ir jau įvertintus sprendimus bei pristatyti save kaip patikimus partnerius”, – sako verslo misijoje taip pat aktyviai dalyvaujantis J.E. Kęstutis Kudzmanas, LR Ambasadorius Azerbaidžane ir Turkmėnistane.

Planuojama, kad asociacijos stendą parodoje aplankys Turkmėnistano vicepremjeras T. Džaparovas, o misijos dalyviai taip pat susitiks su muitinės, Turkmenbaši uosto plėtros, finansų ministerijos, ryšių ministerijos ir kitų institucijų vadovais.

Pirmą kartą tarptautinėje parodoje “TurkmenTEL” dalyvaujančios asociacijos stende lankytojai galės susipažinti su Lietuvos IT kompanijų jau įdiegtais elektroninės valdžios paslaugų sprendimais, kurie pelnė Europos pripažinimą ir yra įgyvendinami įvairiose pasaulio šalyse. “INFOBALT” stende elektroninės valdžios paslaugas Turkmėnistatui pristatys ir apie jas diskutuos devynios Lietuvos informacinių technologijų įmonės.

“Dalyvaujame tarptautinėje parodoje ir organizuojame nacionalinį stendą siekdami konsoliduoti eksporto pajėgumus ir paskatinti Lietuvos verslininkus. Unikalūs IT sprendimai, inovacijų eksportas – tai realios Lietuvos galimybes globalioje rinkoje”, – sako asociacijos “INFOBALT” vykdantysis direktorius Edmundas Žvirblis.

Pasak E. Žvirblio, asociacijos narių ilgalaikės pastangos lėmė, kad lietuviški elektroninės valdžios sprendimai Turkmėnistane pripažįstami kaip sektinas pavyzdys. Be to, “INFOBALT” yra pakviesta konsultuoti Turkmėnistano valdžios struktūras, kuriant elektroninės valdžios koncepciją.

“TurkmenTEL” – ketvirtoji tarptautinė Turkmėnistano paroda, kurioje dalyvauja IT kompanijos, investuotojai ir valdžios atstovai iš skirtingų pasaulio šalių. Paroda vyks rugsėjo 15 – 17 dienomis Ašchabade. Lietuvos stende dalyvauja devyni “INFOBALT” nariai: ALNA, CID BALTIC, ERP, INTA, INFORMACINĖ RAIDA, FORBIS, MERAKAS, RITTAL, SEKASOFT.

Verslo misija į Turkmėnistaną organizuojama įgyvendinant asociacijos “INFOBALT” parengtą Lietuvos IT sektoriaus eksporto vystymo 2010 – 2012 metais programą. Asociacijos dalyvavimą parodoje “TurkmenTEL” taip pat remia “Eksportuojanti Lietuva”.

Apie asociaciją “INFOBALT”:

Asociacija “INFOBALT” atstovauja nacionaliniam IRT sektoriui, vienijančiam 130 Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų įmonių bei mokslo ir studijų institucijų. Pagrindinis asociacijos “INFOBALT” uždavinys – sukurti geriausias prielaidas IRT pramonės augimui, kuris būtų naudingas Lietuvos žmonėms, viešajam sektoriui bei verslui. “INFOBALT” tiesiogiai bendradarbiauja su Europos, JAV ir kitų valstybių nacionalinių IRT sektorių organizacijomis.

Atgal į sąrašą
Į viršų