Aptiktas naujas šnipinėjantis virusas

2015 07 01

Informacijos šaltinis: alfa.lt

Daugiau nei du dešimtmečius lyderiaujantys IT saugumo sprendimų kūrėjai ESET pristatė naują išsamią analizę, pavadintą „Dino“ – naujo slaptos prancūzų grupuotės šnipinėjančio kenkėjo analizė“. ESET tyrėjai aptiko naują technologiškai pažangų slaptą trojaną, kuris naudojamas šnipinėjimo tikslais.

Tyrimo metu surinkti duomenys atskleidžia, kad šis kenkėjas yra sukurtas prancūziškai kalbančių asmenų, o už šį trojaną yra atsakinga liūdnai pagarsėjusi šnipinėjimą vykdanti „Animal Farm“ grupuotė, kuri jau yra žinoma dėl sudėtingų kenksmingų „Casper“, „Bunny“ ir „Babar“ atakų.

„Dino“ iš esmės yra modulinis slaptas bei labai pažangus per užpakalines duris (angl. backdoor) veikiantistrojanas“, – aiškina ESET kenksmingų programų tyrėjas Joanas Calvetas, kuris atliko šio viruso analizę. – Šis kenkėjas pasižymi keliomis naujovėmis: jame galima rasti netipinę failų sistemą, kuri naudojama vykdyti komandas slaptai, taip pat sudėtingų užduočių planuoklių (angl. task scheduler) modulis, veikiantis panašiai kaip „cron“ Unix komanda“.

ESET tyrėjas taip pat pažymi sąrašą komandų, kurias priima „Dino“ dvejetainė sistema kartu su programišių pasirinktais pavadinimais. Paieškos komanda pasirodė esant itin įdomi, nes leidžia valdytojams surasti ieškomus failus precizišku tikslumu. Pavyzdžiui, kenkėjo valdytojai failų gali ieškoti pažeistose sistemose pagal konkrečius jų tipus, failų dydžius ir jų paskutinio pakeitimo datos rėžius.

  1. Calvetas taip pat aptiko dvi papildomas užuominas, kurios rodo, kad „Animal Farm“ kūrėjai yra prancūzai. „Daugiakalbė žodžių formuluotė klaidos žinutėse mums sukėlė įtarimą“, – tęsia J. Calvetas. – „Kalbų kodų vertės, nustatytos kompiliatoriaus, suteikė svaresnius įrodymus, kad kenksmingos programos kūrėjai yra prancūzų kalba kalbantys asmenys. Žinoma, tikėtina, kad mes esame sąmoningai klaidinami, bet aš įtariu, kad „Animal Farm“ grupė tiesiog pamiršo pakeisti kalbos kodus „Dino“ sistemoje“.

atsisiųsti

Atgal į sąrašą
Į viršų