Antivirusinėms programoms nesiseka apsaugoti „Windows Vista“

2009 08 05 Šaltinis: Balsas.lt

Informacijos šaltinis: Balsas.lt

Trečdalio didžiausių antivirusinės programinės įrangos gamintojų produktai nesugebėjo susidoroti su „Windows Vista“ naudojančių kompiuterių apsauga nuo virusų, pranešė „Vnunet.com“.

Nepriklausomas antivirusinių programų testavimą atliekantis leidinys „Virus Bulletin“ konstatavo, kad 12 iš 35 populiariausių antivirusinių programų nesugebėjo įveikti privalomo VB100 testo. Tarp jų buvo tokių gerai žinomų bendrovių, kaip CA, „PC Tools“ ir „Symantec“, programos. VB100 testu tikrinamas antivirusinių programų gebėjimas apsaugoti kompiuterius nuo viešai skelbiamame „WildList“ sąraše esančių virusų.

Pagal griežtus VB100 testo reikalavimus antivirusinės programos privalo aptikti 100 proc. šiame sąraše esančių virusų ir neturi skelbti klaidingo pavojaus skenuodamos „švarių“ failų rinkinį.

Pasak už šį testą atsakingo Johno Haweso, šį mėnesį didžiausią testuotojų dėmesį atkreipė rimtas tikrinamų kompiuterių nestabilumas – esą dažnai pasirodydavo vadinamieji „mėlynieji ekranai“, kompiuteriai savaime išsijungdavo ar perkaisdavo.

„Sunku pasakyti, ar tai gali būti „Vista“ poveikis, tačiau vartotojui būtų geriau apsieiti be antivirusinės programos, nei sugadinti savo kompiuterį“, – sakė jis.

Didžioji dalis iš 12 testo neįveikusių programų „nukentėjo“ dėl polimorfinio failų tikrintuvo kaltės, tačiau esą taip pat buvo nemažai ir klaidingų perspėjimų apie virusų pavojų.

Atgal į sąrašą
Į viršų