UAB “Vičiūnai” ir ko įsidiegė modernią darbo laiko kontrolės sistemą

2009 09 17 Šaltinis: UAB "Vičiūnai"

Informacijos šaltinis: UAB “Vičiūnai” ir Ko

“Vičiūnų” įmonių grupei priklausanti distribucinė kompanija UAB “Vičiūnai” ir ko Kauno centriniame sandėlyje įsidiegė modernią darbo laiko apskaitos ir praėjimo kontrolės sistemą.

UAB “Vičiūnai” ir ko direktoriaus Andriaus Upto teigimu, šiais metais ypatingai padaugėjo nesąžiningų sandėlio darbuotojų, todėl nuspręsta įsidiegti modernią darbo laiko apskaitos ir praėjimo kontrolės sistemą. Tai pirštų atspaudais valdoma praėjimo valdymo sistema, kurioje integruoti pirštų biometriniai duomenys. Atvykstantys ir išvykstantys darbuotojai, kurių šiuo metu Kauno centriniame sandėlyje dirba per 80, į patalpas patenka tik nuskaičius jų pirštų atspaudus kontrolės punkte. Biometrinės atpažinimo technologijos, skirtingai nei raktai ar vardinės kortelės, tiksliai užtikrina kiekvieno darbuotojo praėjimą pro kontrolės punktą ir niekaip negali būti suklastotos. Kompleksinį sprendimą, fiksuojantį darbuotojų atvykimo bei išvykimo laiką bei leidžiantį automatizuoti įprastas tabelio pildymo operacijas įdiegė įmonė “UCS Baltic”.

Sistema atlieka ne tik kontrolės, bet ir apsaugos funkciją, mat į patalpas gali patekti tik tie asmenys, kurių biometriniai duomenys yra įvesti į sistemą. Programinėje įrangoje, kuri yra sujungta su praėjimo kontrolės sistema, galima nurodyti teises bei leidimus kiekvienam praėjimui bei darbuotojui atskirai.

Informacija apie atvykusius ir išvykusius darbuotojus kaupiama specialioje programoje, kuri lengvai pritaikoma individualiems vadovo, apskaitos skyriaus, personalo skyriaus, administratorių poreikiams. Tai darbo grafikų, patekimo į patalpas grafikų, apskaitos taisyklių formavimas; komandiruočių, ligos lapelių, kitų duomenų įvedimas.

“Esame patenkinti įdiegta sistema, kurios naudą pajutome iškart: nereikia patiems rankiniu būdu vesti pilnos darbo laiko apskaitos, ją automatiškai generuoja programa. Esminis šios sistemos privalumas yra tikslus faktiškai išdirbto laiko skaičiavimas ir darbuotojų pareigingumo įvertinimas. Įsidiegę šią sistemą iškart pajutome didesnę discipliną ir sklandesnius verslo procesus”, – sako UAB “Vičiūnai” ir ko direktorius Andrius Uptas.

Pasak UAB “UCS Baltic” projektų vadovo Gintauto Petkevičiaus, nepatenkintų šia sistema klientų nėra. Ji ne tik supaprastina praėjimo kontrolės ir apskaitos procesus, bet ir garantuoja visapusišką ir kas labai svarbu – sąžiningą – personalo darbo kontrolę. Sistemos pagalba klientas gali labai tiksliai apskaičiuoti uždirbtą atlyginimą, atsižvelgdamas į realų faktiškai išdirbtą laiką, padidinti bendrą gamybos bei technologijų discipliną ir visiškai išvengti galimų sukčiavimų.

Tai pati naujausia ir pažangiausia, Lietuvoje tik pradedama naudoti technologija. Nors Lietuvoje ši įranga – naujiena, pasaulyje tokio tipo sistemos naudojamos ne vienerius metus ir yra diegiamos daugelyje pažangių verslo sričių: pradedant kompiuteriniais slaptažodžių pakaitalais biometriniu piršto antspaudu, baigiant aukščiausio saugumo lygio objektais, kur pirštų antspaudas ir akies rainelės skenavimo technologija yra labiausiai paplitusios.

UAB” Vičiūnai” ir ko priklausanti “Vičiūnų” įmonių grupei yra viena didžiausių produktų iš surimio ir žuvies produktų gamintoja bei kitų produktų (daržovių, bulvių, picų, ledų) platintoja Lietuvoje. Įmonė taip pat yra tarptautinių prekinių ženklų atstovė, platina prekes ir atlieka visas logistikos paslaugas Baltijos šalyse. Įmonių grupė ,,Vičiūnai” savo produkciją parduoda visose Europos valstybėse ir daugelyje kitų pasaulio šalių. Pagrindiniai įmonės padaliniai ir būstinės įsikūrusios Estijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Ukrainoje, Belgijoje. Lietuvoje veikiančios “Vičiūnų” grupės įmonės į LR biudžetą 2008 m. sumokėjo beveik 80 mln. litų mokesčių.

1999 metais įkurta UAB “UCS Baltic” diegia bei prižiūri pažangiausias specializuotas kompiuterines apskaitos ir valdymo sistemas viešojo matinimo, pramogų įstaigose ir kitose specializuotose verslo sferose. Įmonės sukurtais informacinių technologijų spendimais naudojasi apie 1000 maitinimo ir pramogų įstaigų Baltijos šalyse. Įmonė valdo dukterines kompanijas Latvijoje SIA UCS bei Estijoje OU UCS Estonia. UAB “UCS Baltic” priklauso tarptautinei įmonių grupei UCS, veikiančiai 28 valstybėse, kurios metinė grupės apyvarta sudaro virš 300 mln. Lt.

Atgal į sąrašą
Į viršų