„TomTom“ pasidavė „Microsoft“ galybei

2009 04 02 Šaltinis: Elektronika.lt
Informacijos šaltinis: Elektronika.lt

Didžiausias pasaulyje programinės įrangos kūrėjas ir bene turtingiausias IT rinkos žaidėjas „Microsoft“ su džiaugsmu paskelbė, kad navigacijos sistemų gamintojas „TomTom“ pagaliau pasidavė bei pripažino nusižengęs patentų licencijoms. Spaudos pranešime rašoma, jog „TomTom“ sutiko sumokėti „Microsoft“ kompanijai, tačiau tiksli susitarimo suma nepaminėta.

Galima priminti, kad vasarį „Microsoft“ pateikė ieškinį prieš „TomTom“, šią kompaniją, kuri įsikūrusi Nyderlanduose, ir jos padalinį JAV, kaltinusi pažeidus „Microsoft“ patentines teises. „Microsoft“ieškinyje teigė, jog kompanija naudojasi ne savo technologijoms, tokiomis kaip naudojimas daugiau nei vienos programos vienu metu, pateikimo prieiga prie interneto ir žmogiškas vairavimo nuorodas. Žinoma, „TomTom“ šiuos kaltinimus neigė bei pateikė atsakomąjį ieškinį, kuriame rašė, jog „Microsoft“ taip pat neteisėtai naudoja kompanijos nuosavybę.

Nuosprendžiui palinkus ne „TomTom“ naudai, ši susitarė su „Microsoft“ bei įsipareigojo sumokėti už 8 naudojamas patentuotas giganto technologijos. Tuo tarpu „Microsoft“ „nuskilo“ dar labiau – ji ne tik gaus pinigų už savo technologijos, bet įgijo teisę naudotis keturiomis „TomTom“ technologijomis nemokamai.

Atgal į sąrašą
Į viršų