“Microsoft Surface” šalina barjerus tarp vartotojo ir kompiuterio

2009 09 11

Informacijos šaltinis:  UAB “Microsoft Lietuva”Pirmą kartą lietuviai gali gyvai susipažinti su naujuoju “Microsoft Surface”

Š.m. rugsėjo 11-22 dienomis informacinių technologijų bendrovė “Microsoft Lietuva” pirmą kartą lietuviams pademonstruos naująjį produktą – natūralia vartotojo sąsaja pasižymintį, daugiataškiam lietimui jautrų (angl. multi-touch) ir kelių vartotojų komandas vienu metu vykdantį (angl. multi-user) įrenginį “Microsoft Surface”. Naujasis įrenginys sparčiai suranda vis naujas pritaikymo sritis – nuo žaidimų ir pramogų iki finansinių paslaugų ir medicinos.

“Microsoft Surface” panašus į nedidelį stalą, kurio paviršius yra lietimui jautrus ekranas. Prie jo patogiai gali prieiti ar prisėsti kelių žmonių grupė. Įrenginio ekrane pasirodantys vaizdai ir informacija keičiasi priklausomai nuo vartotojų judesių ir gestų. Įrenginio valdymui nebūtinas išankstinis pasirengimas, juo lengvai gali naudotis bet kurio amžiaus gyventojai nuo vaikų iki senjorų. Įprastais rankų prisilietimais valdant įrenginio ekraną galima lengvai surasti reikiamą informaciją, klausytis muzikos ar kitų garso įrašų, patogiai žiūrėti vaizdo medžiagą, didinti ar mažinti vaizdus, sukti juos skirtingais kampais, perkelti į bet kurią ekrano vietą. Nors pradžioje “Microsoft Surface” buvo kuriamas kaip patraukli laisvalaikio praleidimo ir pramogų priemonė, dėl itin paprasto valdymo įrenginys vis plačiau taikomas kitose srityse – viešbučiuose, restoranuose, medicinoje, finansų institucijose ir valstybinėse įstaigose.

“Microsoft Surface” iš esmės keičia vartotojų įpročius, suteikia jiems galimybę rasti informaciją intuityviai, modeliuoti vaizdą ekrane pagal asmeninius poreikius”, – pasakoja Tautvydas Dagys, bendrovės “Microsoft Lietuva” programavimo technologijų specialistas. T.Dagio teigimu, pagal technologinę pažangą “Microsoft Surface” kompiuterių rinkoje priskiriamas prie vienų didžiausių pasiekimų, panaikinančių vartotojų jaučiamą barjerą naudojantis skaitmenine įranga. “Jei anksčiau vartotojas turėjo prisitaikyti prie technologijų, tai “Microsoft Surface” atveju būtent technologijos prisitaiko prie vartotojo”, – sako T.Dagys.

Dėl paprasto ir patogaus valdymo “Microsoft Surface” pirmiausia rado pritaikymą aptarnavimo ir pramogų srityse. Pvz., restorane prie “Microsoft Surface” prisėdę lankytojai gali susipažinti su valgiaraščiu, sužinoti patikusio patiekalo ingredientus ar pagaminimo subtilybes, padidinti dominančio patiekalo nuotrauką, pirštų paspaudimu užsisakyti patiekalą. Įrenginio ekrane lankytojai gali žaisti stalo žaidimus, žiūrėti ir keistis vaizdo medžiaga, ieškoti informacijos.

Viešbučiuose esančių “Microsoft Surface” ekranuose svečiai gali rasti naudingą informaciją, peržiūrėti susijusius vaizdus, tyrinėti žemėlapius, susirasti turistinius maršrutus, dalyvauti virtualiose ekskursijose. Tai ne tik pagreitina klientų aptarnavimą, bet ir leidžia kiekvienam svečiui naudotis tik jiems aktualia informacija.

Gydytojai “Microsoft Surface” pagalba gali vienu metu patogiai peržiūrėti su pacientų sveikata susijusią informaciją – pvz., vienu metu ekrane stebėti kardiogramą, didinti ir vartyti rentgeno nuotraukas ar trimačius vidaus organų modelius, peržvelgti ligos istoriją, tikrinti medicinos tyrimų rezultatus.

Lietuvoje “Microsoft Surface” savybėmis taip pat domisi įvairių sričių atstovai, svarstomos galimybės panaudoti įrenginį viešbučiuose bei muziejuose.

“Microsoft Surface” koncepcija ir prototipai buvo kuriami nuo 2003 metų. Vartotojams “Microsoft Surface” pirmą kartą buvo pristatytas 2007 metais. Šiuo metu naujasis įrenginys naudojamas jau 17 pasaulio šalių. Lietuvoje “Microsoft Surface” bus demonstruojamas š.m. rugsėjo 11-22 dienomis. Iki rugsėjo 15 d. “Microsoft Surface” galima pamatyti Kaune (Mokslo ir Technologijų Parke “Technopolis”, Europos pr. 121). Rugsėjo 16-22 dienomis su įrenginio galimybėmis bus galima susipažinti bendrovės “Microsoft Lietuva” buveinėje Vilniuje (Šeimyniškių g.3). Registracija pristatymams Kaune vykdoma tel. 8 698 32360, Vilniuje – 8 682 48500.

Apie “Microsoft”:1975 metais įkurta korporacija “Microsoft” (Nasdaq “MSFT”) yra pasaulinė programinės įrangos, IT paslaugų ir sprendimų, padedančių efektyviau išnaudoti asmenines bei verslo galimybes, lyderė. 2003 metais Lietuvoje įsteigtas vietinis korporacijos padalinys – UAB “Microsoft Lietuva”, kuris organizuoja programinės įrangos platinimą ir įgyvendina infrastruktūrinius IT projektus valstybiniame sektoriuje bei visų dydžių verslo įmonėse.

Atgal į sąrašą
Į viršų