Lietuvos IT įmonės ieškos bendradarbiavimo galimybių Turkmėnistane

2009 09 15 Šaltinis: Asociacija Infobalt

Informacijos šaltinis: Asociacija “Infobalt”Ūkio viceministro Mindaugo Petrausko vadovaujama delegacija šiandien pradeda savo vizitą Turkmėnistane. Lietuvos atstovai dalyvaus tarptautiniame renginyje, kuriame bus pristatomos Turkmėnistano investicijos į Informacijos ir ryšių technologijų (IRT) projektus. Iki 2011 m. vien IRT projektų įgyvendinimui Turkmėnistanas planuoja išleisti 800 mln. USD.

u keturių dienų vizitu į Turkmėnistaną kartu su Ūkio ir Užsienio reikalų ministerijos atstovais išvyko ir “INFOBALT” asociacijos eksporto komiteto atstovai. “INFOBALT” prezidento Evaldo Kulboko teigimu, vizito tikslas – užmegzti draugiškus santykius, pristatyti Lietuvos IT sektoriaus pasiekimus ir aptarti abipusiai naudingo bendradarbiavimo su Turkmėnistano IT įmonėmis bei valstybinėmis organizacijomis galimybes.

“Lietuvos bendrovės įgijo patirties ir sulaukė pripažinimo, įgyvendinant e-valdžios bei įvairius projektus privačiame sektoriuje. Kadangi esame maža šalis, tai, norėdami atkreipti į save dėmesį, privalome suvienyti savo jėgas. Džiaugiuosi, kad Lietuvos IT įmonės sutarė padirbėti išvien, siekdamos atverti kelius į užsienį lietuviškai intelektualiai produkcijai, nepaisant to, kad vietinėje rinkoje konkurencijos neišvengiame”, – sako asociacijos “INFOBALT” prezidentas Evaldas Kulbokas.

Turkmėnistane Lietuvos delegacija susitiks su Turkmėnistano ir Afganistano komunikacijų ministrais, taip pat su valstybinėmis delegacijomis iš Azerbaidžano, Kazachstano, Uzbekistano, Rusijos ir Turkijos.

“Turkmėnistanas Lietuvai įdomus kaip didelė ir turtinga eksporto rinka. 2015 metais apie trečdalį Lietuvos eksporto turėtų sudaryti paslaugų eksportas, taigi Turkmėnistanui galime pasiūlyti aukštą mūsų IT specialistų kvalifikaciją bei bendradarbiavimą informacinių ir komunikacinių technologijų pramonėje – vienoje iš šalies ūkio proveržio krypčių”, – sako Ūkio viceministras Mindaugas Petrauskas.

Kartu su Ūkio viceministru į Turkmėnistaną išvyksta Užsienio reikalų ministerijos Ambasadorius ypatingiems pavedimams Vytautas Naudužas, asociacijos “INFOBALT” įmonių atstovai. Dalis delegacijos atstovų po viešnagės Turkmėnistane keliaus į Azerbaidžaną.

Apie asociaciją “INFOBALT”

Asociacija “INFOBALT” vienija Lietuvos informacinių technologijų, elektronikos ir telekomunikacijų bendroves bei mokslo institucijas ir užsiima informacinės visuomenės bei žinių ekonomikos skatinimu, ES struktūrinės paramos projektų rengimų ir įgyvendinimu, eksporto bei inovacijų skatinimu, tarptautiniu bendradarbiavimu IRT srityje. Asociacija vienija 120 Lietuvos įmonių bei organizacijų.

Atgal į sąrašą
Į viršų