„BitDefender“ siūlo nemokamą įrankį visiškai pašalinti „Conficker / Downadup“ kirminą iš namų ir verslo vartotojų kompiuterių tinklų

2009 04 02
Informacijos šaltinis: Elektronika.lt

„BitDefender“, duomenų apsaugos ir kovos su kenkėjiškomis programomis paslaugų bei sprendimų tiekėjas, sukūrė nemokamą įrankį, kuris pašalina visas garsiojo ir daug žalos padarusio „Conficker“ (arba „Downadup“) kirmino versijas ir atmainas iš namų ar verslo vartotojų kompiuterių tinklų. Pašalinimo įrankį galite rasti internete adresu http://bdtools.net.

Nors „BitDefender“ tyrėjų sukurtas „Conficker“ pašalinimo įrankis pirmą kartą buvo publikuotas praėjusią savaitę namų vartotojams, kompanija papildė pašalinimo įrankį ir verslo kompiuterių tinklams apsaugoti šią savaitę. „BitDefender“ sukurtas unikalus pašalinimo įrankis tinklui yra labai lankstus, todėl gali būti naudojamas ir labai dideliam tinklui apsaugoti. Šis įrankis leidžia IT administratoriams lengvai ir centralizuotai pašalinti „Conficker“ kenkėjišką programą iš verslo įmonių kompiuterinių tinklų bei aktyvuoti vietos pašalinimo įrankį kiekvienai darbo vietai, ir taip išvengti pavojaus, jog virusas plinta visame tinkle.

„„BitDefender“ supranta, kad ne tik namų vartotojų kompiuteriai toliau kenčia nuo „Conficker“ kirmino, bet ir verslo įmonių kompiuterių tinklai, taip pat yra užsikrėtę“, – sakė Vlad Valceanu, „BitDefender“ vyresnysis kenkėjiškų programų analitikas. „Verslo pasaulyje galima patirti didelių nuostolių, sumažėjusio darbo našumo ar įmonės darbo prastovos dėl „Conficker“ programos žalos, ir tai yra tiesiog nepriimtina nė vienam verslui, ypač dabartinės ekonominės krizės metu. „BitDefender“ remia verslo įmones visame pasaulyje, kurios yra užsikrėtusios nuo šios kenkėjiškos programos ir siūlo nemokamą bei paprastą naudoti šalinimo įrankį“.

„Conficker“ yra kenkėjiška programa, besinaudojanti „Windows“ operacinės sistemos pažeidžiamumais plisti. Kai sistema yra pažeista, kirminas išjungia „Windows Update“ funkciją ir blokuoja prieigą prie antivirusinių bei prieigą prie gamintojų interneto svetainių, taip siekiant sutrukdyti vartotojo bandymams apsaugoti kompiuterį. Naujausia „Conficker“ versija turi suaktyvėti balandžio 1-ąją dieną.

Be to, visi „BitDefender 2009“ produktų linijos vartotojai, naudojantys automatinio atnaujinimo modulį, atliko „Conficker“ aptikimo ir pašalinimo funkcijas. Ne „Bitdefender“ programinės įrangos vartotojai gali naudotis nemokamais įrankiais internete adresu http://bdtools.net.

Atgal į sąrašą
Į viršų