2012 m. Columbus grupės apyvarta ir pelnas augo

2013 04 23 Šaltinis: Columbus

Informacijos šaltinis: UAB Columbus Lietuva

Pasaulinė konsultacijų ir verslo valdymo sprendimų kompanija Columbus A/S, kurios akcijos listinguojamos Kopenhagos vertybinių popierių biržoje, o padaliniai yra Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir kitose šalyse, 2012 m. žengė dar vieną svarbų žingsnį, siekdama tapti pelninga tarptautine konsultacijų kompanija, kuriančia ir parduodančia savo programinius sprendimus.

2012 m. Columbus grupės pajamos sudarė 420 mln. litų (892 mln. Danijos kronų (DKK)),  EBITDA augo 12  proc. ir sudarė 24 mln. litų (52 mln. DKK).

Lyginant su 2011 m., grupės piniginės plaukos padidėjo 70 proc. Į 2013 m. žvelgiame optimistiškai. Pagrindiniai šių metų finansiniai tikslai – suvaldyti įplaukas, pasiekti 425 mln. litų (900 mln. DKK) pajamų bei 28 mln. litų (60 mln. DKK) EBITDA.

Baltijos šalyse EBITDA didėjo 35 proc., lyginant su 2011 m.

Lietuvos padalinys – UAB Columbus Lietuva – 2012 m. pripažintas geriausiu Microsoft Dynamics partneriu.

Columbus nuosavos programinės įrangos pardavimai augo 83 proc.

2012 m. rinkai Columbus pateikė keletą inovatyvių produktų. Vienas jų – unikalus procesų modeliavimo sprendimas RapidValue, specialiai sukurtas trims strateginėms Columbus verslo šakoms – maisto, mažmeninės prekybos ir gamybos pramonei. RapidValue yra efektyvus įrankis, sujungiantis organizacijos procesus su diegiama verslo valdymo sistema. Šis įrankis iš karto sukėlė susidomėjimą rinkoje.

Nuosavos programinės įrangos pardavimai 2012 m. sudarė beveik 29 mln. litų (61 mln. DKK).

Nuosavų sprendimų pardavimas Baltijos šalyse augo 58 proc.

Lietuvoje nuosavų sprendimų pardavimas išaugo daugiau nei du kartus, lyginant su 2011 metais. 5 proc. padidėjo konsultacinių paslaugų pardavimas – tai rodo kryptingą judėjimą link užsibrėžto įmonės strateginio tikslo – tapti ne IT, o konsultacijų ir verslo valdymo sprendimų partneriu.

„Aiškūs strateginiai tikslai, specializacija, glaudus Baltijos šalių bendradarbiavimas, skaidrumo ir etikos principų laikymasis užtikrina mūsų verslo tvarumą, stabilų augimą bei vystymąsi“ – komentuoja Baltijos šalių generalinis direktorius Ivo Suursoo.

Sparčiai augo pajamos iš gamybos pramonės

2012 m. Columbus ypatingą dėmesį skyrė specifinių verslo žinių kaupimui ir specializuotų sprendimų kūrimui maisto, mažmeninės prekybos ir gamybos pramonei. Tai padidino įmonės konkurencingumą, todėl pajamos iš gamybos  segmento augo 109 proc. ir bendrame pajamų krepšelyje sudarė 87 mln. litų (186 mln. DKK).

Baltijos šalyse pajamos iš gamybos (maisto ir nemaisto) pramonės sudaro apie 50 proc. visų pajamų.

Įsteigtas pasaulinis paslaugų centras

2012 m. Columbus įsteigė pasaulinį paslaugų centrą, kuriame šiuo metu dirba 50 konsultantų. Pasaulinis paslaugų teikimo modelis didina Columbus konkurencingumą, ypač vykdant stambius tarptautinius projektus.

Dėmesys išlaidoms ir teigiamiems pinigų srautams

2012 m. Columbus itin didelį dėmesį skyrė išlaidų valdymui, ypač nuomai, IT, darbo užmokesčiui ir kitoms. Sukurtos naujos pasiūlymų ir sutarčių tvirtinimo sąlygos, sugriežtintas skolų valdymas. Pritaikius šias priemones, piniginiai srautai padidėjo 23 mln. litų (49 mln. DKK).

Apie Columbus

Sukaupęs solidžias industrijų žinias, Columbus yra patikimas verslo konsultacijų ir verslo valdymo sprendimų partneris, kuriam pirmenybę teikia ambicingos kompanijos, dirbančios mažmeninės prekybos ir paskirstymo, gamybos ir maisto šakose. Mes žinome, kaip pritaikyti ir įdiegti patikrintus verslo valdymo bei verslo analitikos sprendimus, CRM sistemas bei kitus įrankius, sukurtus Microsoft platformų pagrindu, kad jie maksimaliai pagerintų įmonės efektyvumą bei didintų jos konkurencingumą. Mes turime daugiau kaip 20 metų patirties, daugiau kaip 6000 sėkmingai įdiegtų sprendimų, daugiau kaip 1000 darbuotojų, dirbančių 41 ofise 21 šalyje.

Padalinys Lietuvoje įsteigtas 1999 m., jame dirba 64 kvalifikuoti specialistai.

Kontaktiniai asmenys:

Daiva Jakštienė

Columbus marketingo vadovė Baltijos šalims

Mobilusis 8 663 53724

El. paštas Daiva.Jakstiene@columbusglobal.com

Dėl finansinių rezultatų komentavimo

Ivo Suursoo

Columbus generalinis direktorius Baltijos šalims

Mobilusis +372 5019774

El. paštas Ivo.Suursoo@columbusglobal.com

Atgal į sąrašą
Į viršų