2012 m. birželio 8-10 d. Vilniuje vyks tarptautinė susikertančių medijų konferencija

2012 05 15 Šaltinis: vtv.lt

Informacijos šaltinis: vtv.lt

Birželio 8–10 dienomis Vilniuje vyks jau antroji susikertančių medijų konferencija – kūrybinės dirbuvės „Cross Media Zen“. Atvyks tarptautinį pripažinimą pelnę lektoriai, kurie Lietuvos ir užsienio šalių kino, literatūros, kompiuterinių žaidimų, IT, animacijos, komunikacijos ir kitų sričių profesionalus supažindins su naujausiomis galimybėmis.

Dominykas Širvinskas, konferenciją organizuojančio „MEDIA Desk Lietuva“ biuro vadovas, teigia, kad dar kartą surengti konferenciją-kūrybines dirbtuves paskatino praėjusių metų renginio sėkmė.

,,Šiemet renginyje dalyvaus dar daugiau įvairių sričių lektorių. Tačiau konferencija, kaip ir pernai, bus nemokama. Todėl tikimės pritraukti gausias mūsų ir užsienio valstybių specialistų pajėgas, kurios kartu su profesionaliais lektoriais atrastų susikertančių medijų teikiamas galimybes ir pradėtų jas taikyti savo veikloje“, – teigia D. Širvinskas.

Pasak D. Širvinsko, pagrindinė rengiamos konferencijos misija yra ne tik suteikti žinių, patarimų, kaip integruoti daugybę skirtingų medijų vienam tikslui pasiekti, bet ir supažindinti visiškai skirtingų sričių profesionalus.

Konferencijos organizatorius prisimena pernai konferencijoje viešėjusio „Crossover Labs“ direktoriaus Marko Atkino išsakytą mintį, puikiai iliustruojančią tokių konferencijų ir kūrybinių dirbtuvių poreikį.

„Turinį ir technologijas kuriantys žmonės dirba atskirai. Žaidimų kūrėjai nepažįsta žmonių, kuriančių kiną. interneto puslapių dizaino specialistai nežino televizijos turinį kuriančių žmonių. GPS mobiliųjų aplikacijų kūrėjai nesusitinka su teatro režisieriais. Žmonės gyvena izoliuotuose kūrybos pasauliuose. Jie yra lyg skirtingų genčių atstovai ir nenutuokia, kokį kūrybinį potencialą pasiektų dirbdami kartu. Nesuvokia, kaip jų darbas būtų finansuojamas, jei jie dirbtų kartu“, – praėjusiais metais sakė M. Atkinas.

Šių metų ,,Cross Media Zen“ konferencijos metu daug dėmesio bus skiriama medijų revoliucijos analizei, sėkmės istorijoms bei diskusijoms apie galimus projektus ir jų finansavimą.

Konferencija-kūrybinės dirbtuvės „Cross Media Zen“ vyks birželio 8–10 dienomis Nacionalinėje dailės galerijoje, o kūrybinės dirbtuvės bus surengtos Vilniaus dizaino kolegijoje.

Dalyvavimas ir konferencijoje, ir kūrybinėse dirbtuvėse nemokamas. Organizatoriai kviečia registruotis čia: http://crossmediazen.lt/

 

Atgal į sąrašą
Į viršų