2009 m. Lietuvos įmonių naudojamų IT produktų tyrimas

2009 08 10 Šaltinis: UAB "IT City"

Informacijos šaltinis: UAB „IT City“

2009 m. liepos mėnesį UAB „IT City“ vykdė Lietuvos įmonių naudojamų IT produktų tyrimą, kurio metu norėta išsiaiškinti, kokie IT sprendimai naudojami verslo efektyvumui gerinti, ir ar jie tenkina jų lūkesčius, su kokiomis konkrečiomis problemomis susiduriama.

Remiantis „Verslo žinios“ priede „Top1000“ paskelbta informacija apie 2008 m. didžiausias Lietuvos kompanijas, buvo apklausta daugiau nei pusė įmonių iš įvairių veiklos sričių. Rezultatai parodė didelius požiūrio į verslą ir naudojamų produktų skirtumus tarp šių įmonių.

Remiantis mūsų surinkta informaciją padarėme šias išvadas.

Lentelės apačioje esančios įmonės kol kas nenaudoja IT sprendimų versle, tačiau jaučia, kad tam yra pribrendusios ir domisi galimybėmis. Dauguma jų iš karto kreipėsi į UAB „IT City“ dėl verslo procesų analizės ir IT sprendimų diegimo.Pastarųjų įmonių požiūris į verslo valdymo sistemas anksčiau buvo gan skeptiškas, tačiau ekonominio nuosmukio metu tapo akivaizdu, kad nenaudojant IT produktų yra prarandami pinigai. Apie pusė iš šių įmonių buvo mažai susipažinusios su VVS (verslo valdymo sistemomis). IT ūkį (kompiuterių tinklus, serverius) jos prižiūri pačios, net jeigu tai ir nėra darbuotojų viena iš pagrindinių pareigų. Dažniausiai naudojamos buhalterinės apskaitos programos: „Pragma“, „Rivona“, „Rivilė“, „Bonus“.

Lentelės viduryje esančios įmonės kreipia daugiau dėmesio verslo efektyvumui gerinti, darbui kompiuterizuoti ir modernizuoti. Dauguma jų naudoja atviro kodo arba individualiai joms įdiegtus IT sprendimus. Tai parodo rimtą jų požiūrį į efektyvų verslo organizavimą, laiko taupymą, profesionalų bendravimą su klientais. IT ūkio priežiūra dažniausiai būna patikėta tuo užsiimančioms įmonėms kaip UAB „IT City“, su kuriomis būna pasirašomos ilgalaikės bendradarbiavimo sutartys.

Lenteles viršuje, t.y. pirmuose dviejuose šimtukuose įsitaisiusios įmonės, pasižymi tuo, kad jų darbas yra labai kompiuterizuotas, naudojama net po kelias verslo valdymo sistemas. Prekybos, sandėlio, dokumentų, bendravimo su klientais valdymas patikėtas galingoms verslo valdymo sistemoms, kurios dažnai būna „Microsoft“, „SAP“, „Oracle“ produktai. IT ūkį prižiūri IT kompanijos.

Apibendrindami galime teigti, kad Lietuvos bendrovių naudojamų IT produktų kokybė labai priklauso nuo įmonės dydžio, skiriamų lėšų jiems įsigyti, bei vadovų požiūrio į verslo modernizavimą.

UAB „IT City“

www.ITCity.lt

Mantas Bugarevičius, pardavimų vadovo asistentas

mantas@itcity.lt

+370 614 21877

Atgal į sąrašą
Į viršų