Kodėl išgyveno drambliai?

Autorius: Algirdas Brilius

Dažnai visuomenės gyvenimas, o ypač verslo santykiai aptariami, naudojant natūralios gamtos analogijas. Nuo „laukinių Vakarų“ apibūdinimo iki šių dienų realijų – „šliaužiančios revoliucijos“, „drakoniškų įstatymų“, „liūto dalies“ ir panašiai. Tokiu stiliumi, gal kiek supaprastintai, bet vaizdingai ir lengvai perduodama procesų bei santykių prasmė, išvengiant įmantrios terminijos ir jos interpretavimo subtilybių.

Palaikant tokią tradiciją, pastarųjų mėnesių įvykius ir jų įtaką pasaulio ekonomikai, finansams ar verslui būtų galima prilyginti ledynmečio grėsmei, kai visuotinis atšalimas padalino gyvūniją į dvi dalis: tuos, kurie liko šaldytais istorijos paminklais, bei tuos, kurie ir dabar tebegyvuoja, įrodę, jog ir totalinį klimato svyravimą galima sėkmingai įveikti. Neabejoju, kad daugelis vadovų šiandien priversti susimąstyti, ar jo organizacija nėra archaiškas organizmas, bejėgis prieš ateinančius iššūkius.

Koks turi būti verslo vienetas, pajėgus atsilaikyti prieš finansų sistemos griūtį? Žvelgiant į gamtos analogiją, istorija rodo, kad išgyveno tik maži ir greiti arba dideli, bet gerai organizuoti. Visa galingų dinozaurų ir jų giminaičių armija žuvo – nepadėjo nei didelės ar mažos galvos, daug dantų, galingos uodegos ar stori stori pilvai. Bet dramblys išgyveno! Kodėl? Atkreipkime dėmesį į mažą, bet lemtingą detalę – jo galva yra prie pat korpuso, jam nereikia laukti, kol signalas „atkeliaus“. Techniškai kalbant, dramblys yra „visas viename“ – ir smegenys, ir visa instancija. Taip kaip ir stumbras, banginis ar begemotas.

Suprantama, toks palyginimas tik natūrinė iliustracija, kad kapitalinius rinkos sukrėtimus sėkmingai išgyvena ne tie, kurie kažko daug turi, bet tie, kurie geriausiai organizuoti. Tokią nuomonę galima išgirsti ne tik žymiausiuose pasaulio universitetuose, bet ir aukščiausios administracijos kabinetuose. Štai Saimonas Džonsonas, buvęs vyriausiasis Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ekonomistas, dabar dirbantis Petersono Tarptautinės ekonomikos institute Vašingtone, į klausimą, kaip įveikti krizę, BBC radijui atsako: „Atsitraukime nuo finansų, liaukimės dėlioti skaičius. Atraskime ir išryškinkime savo stipriąsias veiklos dalis, būtent jų organizavimas ir technologinė pažanga nulems perspektyvą, o ne finansinis rezervas“ (Analysis: Paying the Piper, BBC Radio 4, 2008 11 27).

Neabejotina, kad daugelis mūsų atsakingų žmonių tai puikiai supranta ir tik ieško būdų, kaip atsikratyti to „dinozauro kaklo“, kuris trukdo efektyviai valdyti, įdiegti talentingus sumanymus ir neatidėliotinus sprendimus. Reikia įrankio, kuris sukurtų administravimo ir veiklos vienovę. Tai ne atskirų specialistų kvalifikacija ar kolektyvo lojalumas, bet specializuota verslo valdymo sistema. Sistema, kuri užtikrina efektyvų darbą, lanksčiai reaguojant į pokyčius. Sistema, kuri nereikalauja didelių investicijų ar „kėdžių stumdymo“. Sistema, kuri atskleidžia silpnąsias ir stipriąsias verslo grandis. Sistema, kuria patogu naudotis. Kas ji?

BFT_CONCURRENT. Tai tikslus atsakymas į aštriausius rytojaus iššūkius. Geras planavimas, tikslus vykdymas ir teisingas rezultatų fiksavimas. Jau prieš penkis metus UAB „Baifoteka“ specialistai pradėjo sprendimo paieškas žymiausiose pasaulio konferencijose ir bendradarbiavimo grupėse naujausių technologijų klausimais. Sutapdinta inžinerija, kaip technologinis pagrindas, pasirinkta neatsitiktinai. Šiandien rinkai pateikiamas sprendimas, kuris prisitaiko prie vartotojo, nevaržo jo veiksmų laisvės, bet kartu užtikrina ir griežtą atskaitomybę. Galimybė įvertinti planavimo kokybę, detalus ar subendrintas veiklos administravimas ir lankstus dokumentavimas – tai savybės, kurios būtinos tvirtam įmonės žingsniui į ateitį.

BFT_CONCURRENT – tai programinė įranga, organizacinės konsultacijos, personalo mokymai ir autorinė priežiūra. Daugiasluoksnė sprendimo architektūra užtikrina didelį lankstumą, prisitaikant prie individualių užsakovo poreikių. Išskirtinis bruožas – laisvai modifikuojamas abstrakcijos lygis, t. y. kiekvienu atveju vartotojas pats sprendžia, kaip smulkiai detalizuoti pasirinktą užsakymą, objektą ar jo dalį, konstruktyvą. Būtent aiški veiklos sričių struktūrizacija suteikia galimybę BFT_CONCURRENT taikyti labai universaliai, įvairiems administravimo uždaviniams – nuo statybos ar transporto remonto darbų iki gamybos ar advokatų kontoros veiklos. Ekonomiška sprendimo kaina – tai dar vienas argumentas, kad pažangiausia technologija gali būti prieinama visiems, kas tik nori žengti pirmyn.

Žengti į priekį atsinaujinimo keliu – nelengvas iššūkis. Daug paprasčiau pasakyti: „aplinka kalta“, ant kažko pykti, kažką svajoti. Grįžtant į gamtos retoriką – nemažai, kas linkęs išlaukti, kol ateis „geras dėdė“ ir pašers mūsų, trepsinčių ilgakaklių, kaimenę. Istorija moko, kad ilgas kelias nuo galvos iki kojų labiausiai puošia muziejaus lentynas. Tik sutelktos kryptingos pastangos išveda iš bet kokio atšalimo. Tik operatyviai kontroliuojamas, tikslus ir tvirtas žingsnis drambliams užtikrino šiltą vietą po Saule.

UAB “Baifoteka”

http://www.baifoteka.lt/

Atgal į sąrašą
Į viršų