NRF parodos įžvalgos ir naujausių sprendimų pritaikymo Lietuvoje galimybės

2013 03 28 Šaltinis: UAB „New Vision Baltija“

Informacijos šaltinis: UAB “New Vision Baltija”

2013 metų sausio mėnesį Niujorke buvo surengta jau 102-oji Nacionalinės mažmenininkų federacijos (NRF) organizuojama paroda „Retail’s Big Show 2013“. Keturias dienas trukęs renginys – didžiausias per visą savo istoriją. Parodoje, kurios dalyvių skaičius kasmet ženkliai didėja, šiemet apsilankė net 27,600 profesionalų iš 82 pasaulio šalių. Tarp jų – ir kompanijos UAB New Vision Baltija atstovai bei kai kurie Baltijos šalių prekybininkai.

Kasmet vykstančio renginio esmė – naujų technologijų, idėjų ir trendų pristatymas pasaulio mažmenininkams. Ne veltui sakoma, kad tai, kas sėkmingai prigyja Amerikoje, po kelių metų pasirodys ir Europoje. JAV, šiuo atveju, yra kelrodė žvaigždė, pradedanti pasaulinį mažmeninės prekybos parodų ciklą. Po Niujorko, panašios parodos paeiliui rengiamos Tokijuje, Diuseldorfe ir Londone.

UAB New Vision Baltija atstovai šioje parodoje dalyvavo jau trečią kartą. Apsilankę didžiųjų kompanijų pristatymuose, stenduose ir ekskursijose bei sudalyvavę konferencijoje, jie mielai sutiko pasidalinti savo įspūdžiais ir įžvalgomis.

Pagrindinis akcentas, kuo šis renginys išsiskyrė iš kitų – idėjos ir koncepcijos pagaliau virto realiais, veikiančiais sprendimais, masiškai plintančiais visame pasaulyje. Be to, verslo kompanijoms buvo pristatyti ne pavieniai komponentai, o suintegruotos ir išbaigtos sistemos. Trumpai apie jas:

Pardavimų skatinimas

Atsigavus ekonomikai didelis dėmesys vėl skiriamas pardavimų skatinimui, o su tuo itin susijusi visų prekybos platformų integracija (angl. omni channel, multi channel) ir pirkėjų marketingas (angl. shopper marketing). Vienareikšmiškai sutariama, kad pirkėjas – svarbiausias: jis turi laisvę naudotis jam patraukliausiais kanalais ir pats kontroliuoti savo santykį su prekybininku. Dėl šios priežasties informacija iš kompanijos pusės turi būti vienoda ir pasiekiama per kaip įmanoma daugiau kanalų. Egzistuoja keturi svarbiausi kanalai (angl. 4 screen concept), kuriais šiandien gali būti pasiekiamas vartotojas: interaktyvus TV, nešiojamas kompiuteris, planšetinis kompiuteris ir išmanusis telefonas.

Personalizacija

Didžiosios pasaulio kompanijos vis labiau linksta link asmeninio kontakto užmezgimo ir personalizuotų pasiūlymų pateikimo vartotojui. Informacijos pertekliaus amžiuje stengiamasi nebevarginti ir nebeerzinti pirkėjo brukant jam neaktualią informaciją.

Klientų įpročių analizė

Pirkėjų stebėjimas, jų įpročių analizė. IP video sistemos šiandien jau naudojamos ne tik apsaugai ar žmonių skaičiavimui, bet ir pirkėjų įpročių stebėjimui bei jų analizei. Naujosios technologijos leidžia sekti pirkėją parduotuvėje, fiksuoti jo veiksmus ir tinkamoje vietoje pateikti jam specialius personalizuotus pasiūlymus ar aktyvias žinutes.

E-čekis

Čekis, pirkėjui sutikus, jam atsiunčiamas el. paštu. Nauda pardavėjui – ne tik sutaupoma popieriaus (šalyse, kur nėra fiskalinio įstatymo), nebereikia nešiotis spausdintuvo, bet ir gaunami kontaktai reklaminės informacijos sklaidai. Nauda vartotojui – patogesnė asmeninių išlaidų apskaita.

Mobilūs atsiskaitymai

Mobilūs mokėjimai, uždaros mokėjimų sistemos. Mobilius mokėjimus šiandien turi ir siūlo visi tiekėjai, tačiau šioje vietoje svarbu pabrėžti, kad atskiras sprendimas, neintegruotas į sistemą, yra bevertis. Nors šis atsiskaitymo būdas sparčiai populiarėja, ypač JAV, reikia atkreipti dėmes į tai, kad JAV skiriasi nuo kitų šalių todėl, kad ten vis dar naudojamos atsiskaitymo kortelės su magnetiniu takeliu, kuriomis atsiskaitant nereikia suvesti PIN kodo. Šioje srityje grėsmingai artėja revoliucija – artimiausiu metu ir JAV bus privaloma naudoti lustines korteles bei suvesti PIN kodą, tad tendencijos netolimoje ateityje turėtų kardinaliai keistis.

Savitarnos sistemos

Sparčiai plečiasi savitarnos sistemų šeima. Pirmaujantys gamintojai siūlo naujas modifikacijas – transformuojamas savitarnos kasas, su galimybe atsiskaityti tik grynaisiais pinigais arba tik kortele ir pan. Neprigijusius įrenginius, skirtus specialiai savitarnos skanavimui, taip pat keičia mobilieji telefonai.

Skaitmeninio turinio valdymas

Šioje vietoje prekybininkai stebina išradingumu – pvz. vieno populiaraus JAV jaunimo drabužių tinklo parduotuvėse vietoje įprastos reklamos transliuojamas realus vaizdas iš Kalifornijos paplūdimio, kitur – pirkėjų konsultavimui naudojami planšetiniai kompiuteriai, atveriantys naujas vizualines galimybes. Skaitmeninio turinio valdymo dėka, maisto prekių parduotuvėse pirkėjams suteikiama galimybė info kioskų pagalba užsisakyti šviežiai pagaminto maisto (ang. pre-ordering kiosk). Kol pirkėjas vaikštinėja po parduotuvę, jam specialiai ruošiami jo užsakyti gaminiai/patiekalai.

Grynųjų pinigų valdymas

Bandymai automatizuoti ir pagreitinti grynųjų pinigų valdymo procesą, sumažinti darbuotojų sąlytį su pinigais ir palengvinti inkasacijas vis dar išlieka aktualūs.

Mobilūs POS, kiti mobilūs įrenginiai.

Pirkėjui nebereikia niekur eiti – mobiliųjų įrenginių pagalba pardavimo operaciją pardavėjas gali atlikti iškart bet kurioje parduotuvės vietoje. 

 —–

Akivaizdu, kad visais šiais sprendimais siekiama dvejopos naudos: pirkėjui apsipirkimo procesą padaryti kuo patogesnį ir malonesnį, o prekybininkui – padėti sutaupyti kaštų, suteikti papildomas pardavimo galimybes ir supaprastinti darbo operacijas.

Nuolat sekdami naujausias mažmeninės prekybos pasaulio tendencijas daugelį pasiūlymų artimiausiu metu žadame turėti savo produktų ir sprendimų portfelyje.

Atgal į sąrašą
Į viršų