Novatoriškiausio mokytojo konkurse – daugiau nei 400 darbų

2009 03 06 Šaltinis: UAB "Microsoft Lietuva"

Informacijos šaltinis: UAB “Microsoft Lietuva”

Vilniuje prasidėjo penktasis Lietuvos mokytojų novatorių forumas, kuriame šįmet susitinka daugiau nei 200 aktyviai technologijas pamokose naudojančių šalies pedagogų. Forumo metu jo organizatorės – Švietimo ir mokslo ministerija bei informacinių technologijų bendrovė “Microsoft” – pasirašys susitarimo memorandumą, numatantį pasiryžimą bendradarbiauti švietimo srityje tobulinant prieigą prie informacinių komunikacijos technologijų, siekiant geresnių mokymo ir mokymosi rezultatų.

“Noriu pasidžiaugti visais šauniais mokytojais novatoriais, kurie savo mokyklose kūrybiškai diegia informacines komunikacines technologijas, dalijasi metodine patirtimi su savo kolegomis, dalyvaudami Europos ir Pasaulio mokytojų novatorių forumuose garbingai atstovauja Lietuvos švietimui. Taip pat noriu padrąsinti, paskatinti mokytojus ir toliau domėtis šios srities naujovėmis ir savo pamokas paįvairinti moderniomis informacinių technologijų priemonėmis”, – atidarydamas Lietuvos mokytojų novatorių forumą sakė Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Anot ministro, bus siekiama, kad mokyklų aprūpinimas moderniomis skaitmeninėmis mokymo priemonėmis nenutrūktų – mokykla turi būti šiuolaikiška ir patraukli visiems vaikams bei mokytojams.

“Technologijos mokykloje padeda didinti mokymo proceso efektyvumą, skatina moksleivius realizuoti savo sumanymus, sutvirtina jų bei mokytojų bendradarbiavimą. Novatoriškiausių šalies pedagogų forumas – puiki galimybė mokytojams keistis patirtimi ir susipažinti su technologijų naujovėmis”, – teigė “Microsoft Lietuva” generalinis direktorius Mindaugas Glodas.

Forume susirinkę novatoriškiausi šalies mokytojai diskutuos informacinių technologijų, jų panaudojimo didinant mokymo ir mokymosi efektyvumą klausimais. Renginio svečias, “Microsoft Live@edu” sprendimų specialistas Frank Schumann mokytojus supažindins su šios virtualios komandinio darbo aplinkos panaudojimo galimybėmis.

Aktyviausiai technologijas naudojantieji mokytojai ne tik susipažins su naujovėmis, bet ir keisis metodine patirtimi. Bus pristatyti kasmetinio pedagogų konkurso “Virtuali kelionė klasėje” rezultatai.

“Virtualios kelionės klasėje” konkursas sulaukia vis daugiau mokytojų iš visos Lietuvos dėmesio – šiais metais jam pateikta per 400 darbų”, – pasakoja Švietimo ir mokslo ministerijos Informacinių technologijų centro vadovas Vaino Brazdeikis.

Konkurso nugalėtojai atstovaus Lietuvą Europos ir pasaulio mokytojų novatorių forumuose. Juose įgyta patirtimi penktajame mokytojų forume dalinsis 2007 metais novatoriškiausia šalies mokytoja pripažinta Tatjana Kriliuvienė. 2008 metų kovą Zagrebe vykusiame Europos mokytojų novatorių forume T. Kriliuvienės darbas laimėjo trečiąją vietą “Mokytojų pasirinkimo” kategorijoje.

Lietuvos mokytojų novatorių konkursas yra bendrovės “Microsoft” pasaulinės socialinės programos “Unlimited Potential” dalis. Ji skirta informacinių technologijų taikymui įvairiose mokymo srityse skatinti.

Apie “Microsoft”:

1975 metais įkurta korporacija “Microsoft” (Nasdaq “MSFT”) yra pasaulinė programinės įrangos, IT paslaugų ir sprendimų, padedančių efektyviau išnaudoti asmenines bei verslo galimybes, lyderė. 2003 metais Lietuvoje įsteigtas vietinis korporacijos padalinys – UAB “Microsoft Lietuva”, kuris organizuoja programinės įrangos platinimą ir įgyvendina infrastruktūrinius IT projektus valstybiniame sektoriuje bei visų dydžių verslo įmonėse. Šiuo metu kompanija bendradarbiauja su maždaug 150-čia Lietuvos IT įmonių, tapusių jos veiklos partneriais. “Microsoft Lietuva” taip pat aktyviai vykdo socialiai atsakingas programas, bendradarbiaudama su Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija, aljansu “Langas į ateitį” bei neįgaliųjų asociacijomis ir draugijomis.

Į “Microsoft Lietuva” struktūrą taip pat įeina “Microsoft Business Solutions” grupė, kuri siūlo integruotas finansų ir verslo valdymo sistemas, padedančias organizacijoms efektyviau analizuoti veiklos procesus bei priimti pelningesnius sprendimus.

Atgal į sąrašą
Į viršų